Mahzen-47 Operasyonunda 51 Gözaltı! Mahzen-47 Operasyonunda 51 Gözaltı!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Kahramanmaraş İl Müdürü Ahmet Şahin’in ve Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’in incelemelerde bulunduğu projede e-devlet üzerinden başvuruda bulunan bir vatandaşın evi inşa edilmeye başladı.

Mimar Harun Karabulut’un hazırladığı proje ile yapımı başlanan konutun sahibi Rabia Karabulut: “Ağır hasarlı evimizin yerine yenisinin yapılmasından çok memnunum, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Güven’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Konu hakkında konuşan mimar Harun Karabulut “Yapı denetim sistemi ile yapılan binaların yıkılmadığını, bunda belediyenin kontrol mekanizmasının ne kadar önemli olduğunun ortaya çıktığını gördük. Bugün de yine gerek belediye gerekse il müdürlüğü aynı ciddiyetle yapıların kontrolünü gerçekleştiriyor. Bu demek oluyor ki yapımına başlanan yapılar büyük bir depremde dahi yıkılmayacak.” dedi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Kahramanmaraş İl Müdürü Ahmet Şahin “E-devlet üzerinden başvuru yapılarak hibe ve kredilerden yararlanan vatandaşların konut yapımları hızla devam ediyor. Orta ve ağır hasarlı yapılar için geçerli olan bu modele ilgi çok yoğun. 40.000 tl proje, 750.000tl hibe 750.000tl kredi olarak destek sağlıyoruz. Çelik yapılar için de çok sayıda taleple karşı karşıyayız. Buna vesile olan başta Afşin Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Güven olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. İşlemlerin hızlanması için tüm kurumlarla işbirliği içerisindeyiz.  İnşallah hızlı üretime devam edeceğiz. Çok sayıda başvuru şu an işlemde. Yeni meskenlerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Beton dökülen tesiste incelemelerde bulunan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven “Afşin Belediyesi olarak geçen hafta ilk ruhsatımızı imzaladık. Yerinde Dönüşüm Projesi ruhsatlama yetkisini bize veren ve güvenen Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Kahramanmaraş İl Müdürü Ahmet Şahin’e teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş il genelinde ilk ruhsatların Afşin’de verildiğini biliyoruz. Çok hızlı ruhsat süreçlerini ilerletmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza buradan bir çağrıda bulunmak istiyoruz; Devletimiz ruhsat işlerinden sonra hemen ödemeleri gerçekleştiriyor, aşama aşama ödemeler tamamlanıyor. Bu proje vatandaşlarımızın evlerini yeniden inşa etmeleri açısından çok önemli. Belediye ve İl Müdürlüğü hazırlıklarını tamamladı, vatandaşlarımız hızla yapılarına başlayabilir. Emeğini bizlerden esirgemeyenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi