Sanko Üniversitesi’nden Halka Açık Konferans

SANKO Üniversitesi tarafından düzenlenen halka açık konferanslar kapsamında, Adil Ceydeli, M.D., M.S., “Yüz Estetiği” konusunda bilgiler paylaşacak.

Sanko Üniversitesi’nden Halka Açık Konferans
 Florida/USA, Plastic Surgery Institute & Spa’dan, Adil Ceydeli, M.D., M.S., Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Toplantı Salonu’nda düzenlenecek konferansta, badem göz ameliyatı, doğal yüz kaldırma ve dudak ameliyatı konularına değinecek.

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi toplantı salonunda 28 Mayıs 2016 cumartesi günü saat:13.30’da başlayacak konferansa dileyen herkes ücretsiz katılabilecektir.

ADİL CEYDELİ, M.D., M.S.:
Dr. Adil Ceydeli, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1998 senesinde bitirdi.  Hacettepe’deki hocası Prof. Dr. İskender Sayek’in önerisi ve yardımlarıyla, Amerika’ya cerrahi eğitimi için gitti. Öncelikle, New Jersey Tıp Fakültesi’nde, “İzsiz Yara İyileşmesi” üzerine bilim master’ına başladı. Master’ı süresince yaptığı araştırmalar “Amerika Cerrahlar Topluluğu” ve “Amerika Akademik Cerrahlar Derneği” tarafından birçok ödüle layık görüldü. Master bitirme tezi, Amerika’nın en prestijli bilim dergilerinden olan “Shock” dergisinde yayınlandı. Master yaptığı süre içeresinde, aynı zamanda Dr. John H. Siegel’in gözetimi altında Travma Cerrahisi üst ihtisasını da tamamladı. Dr. John H. Siegel, Amerika’nın en kıdemli ve ünlü Travma Cerrahlarından olup, aynı zamanda, Türkiye’nin yetiştirdiği en yetenekli cerrahlardan olan Prof. Dr. İskender Sayek’in de hocasıdır.

Bilim master’ini bitirmesinin üzerine, New York’ta, New York Methodist Hastanesinde, genel cerrahi ihtisasına başladı. Genel cerrahi eğitimi süresince, plastik cerrahiye olan ilgisi daha da büyüdü ve bu süre içeresinde gösterdiği yaratıcılık ve yeteneği, “Amerika Estetik ve Plastik Cerrahlar Topluluğu”nun da ilgisini çekti. Genel cerrahi asistanı olmasına rağmen, bu çok prestijli topluluğun kongresine sunum yapmak için davet edildi. Bu kongrede, kendisi henüz üçüncü sene genel cerrahi asistanı olmasına rağmen, Amerika’nın en ünlü plastik cerrahlarıyla ayni podyumu paylaşıp, meme estetiği üzerine icat ettiği tekniğini sundu. Başarıları, “Amerika Akademik Estetik Cerrahlar Topluluğu” tarafından da benimsenip, yılın asistanı ödülüne layık bulundu.

Genel cerrahi ihtisasının ardından, Georgia Eyaleti Tıp Fakültesi’nde, Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi ihtisasına başladı. Plastik cerrahi asistanlığı süresince de birçok bilimsel yayın yaptı ve plastik cerrahi literatürüne yeni teknikler kazandırdı.

Plastik cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra Amerika’nın en ünlü estetik-plastik cerrahlarından olan Dr. Robert Flowers’ın yanında, Hawaii’de estetik cerrahisi üst ihtisasına başladı. Dr. Adil Ceydeli, bu çok prestijli üst ihtisasa kabul edilen Amerika’daki bir kaç cerrahtan biridir ve aynı zamanda Dr. Flowers’ın yetiştirdiği son estetik cerrahtır. Hawaii’deki estetik üst ihtisası, daha çok yüz ve meme estetiği üzerine yoğunlaştı. Bu süre içerisinde, hocası Dr. Flowers ile beraber icat ettiği “Harika 5” yüz ameliyatı (“Badem Göz” Ameliyatı), Amerika çapında sansasyon yapıp, magazin dünyası haberleri arasına girmiş ve bir çok Hollywood ünlüsünün ilgisini çekmiştir.

Klasik “yüz germe” ameliyatından çok farklı olan bu “Harika 5” yüz estetiği ameliyatı, şu an Amerika çapında, sadece Dr. Adil Ceydeli’nin Florida’daki özel kliniğinde yapılmaktadır. Her yerde yapılan “yüz germe” ameliyatının aksine, “Harika 5” ameliyatı, çok doğal ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Gergin bir yüz yerine sonuç, gençleşmiş ve dinlenmiş bir yüz olmaktadır. Bu sebeplerden de Amerika’da birçok tanınmış sima, Dr. Ceydeli’nin kliniğinde ameliyat olmuştur.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2016, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543