Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında öğretmenliğin ulviyetine değinen Başkan Mahçiçek, fedakarca bu görevi ifa eden öğretmenlerin, dünyanın en kutsal görevlerinden birini yerine getirdiğini belirtti.

Erdemli ve uygar dünyayı yakalayacak bilgi düzeyine sahip nesillerin, toplum mimarları olan öğretmenler eliyle yetişeceğini kaydeden Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hiç kuşkusuz öğretmenlerimiz, cefakarca, fedakarca gece-gündüz demeden, yavrularımızı iyiye ve güzele yönlendirmekte ve çağdaş dünyanın gerektirdiği bilgi ve donanımları çocuklarımıza aşılamaktadırlar. Bu bağlamda gelecek kuşakları yetiştiren öğretmenlerimiz, üstlendiği sorumlulukla dünyanın en ulvi görevlerinden birini ifa etmektedirler. Onlar sayesinde, milli ve manevi hasletleri yüksek ve içinde yaşadığı toplumun kültürünü özümseyen bireyler yetişecektir.

Ancak bu anlayışla yetişen nesiller, ülkemizi geleceğe güvenle taşıyacak ve 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştıracaktır.Başöğretmen Atatürk’ün de söylediği gibi ‘Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizin tüm sorunlarının çözülmesini temenni ediyor ve 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

 

Editör: Haber Merkezi