Ziyarette, Türk Havacılık ve Uzay Sanayinin son yıllarda gösterdiği başarılı performans ele alındı. Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve ekibi tebrik edildi.

DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, TUSAŞ'ın deprem bölgelerine yapacağı yatırımların önemine dikkat çekti ve Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilecek yatırımlar hakkında bilgi aldı. "TUSAŞ ve diğer yatırımlar, Kahramanmaraş ve diğer deprem illerinde yaraları sarmaya bir nebze vesile olacak" diyen Karatutlu, yatırımların takipçisi olacaklarını belirtti.

"DÜNYA 5'TEN BÜYÜKSE, KAHRAMANMARAŞ DA 5'TEN BÜYÜKTÜR"

Kahramanmaraş'ın sanayi ve ticaret alanında komşu iller Gaziantep ve Kayseri kadar gelişemediğine dikkat çeken Karatutlu, son otuz-kırk yıldır 3-5 kişilik bir zümrenin kontrolünde olan yatırımların tabana yayılamadığını ve çeşitlendirilemediğini vurguladı. Karatutlu, "Dünya 5'ten büyükse Kahramanmaraş da 5'ten büyüktür" diyerek, Kahramanmaraş'ın potansiyeline dikkat çekti.

"YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

DEVA Partisi olarak Kahramanmaraş ve bölgenin kalkınması için çalışmaya devam edeceklerini belirten Karatutlu, yatırımların ve gelişimin önündeki engellerin kaldırılması için çaba göstereceklerini ifade etti.

Editör: Haber Merkezi