Kahramanmaraş'ta Sütçü İmam İçin Mevlid-İ Şerif Okundu

Millî Mücadele'nin baş kahramanlarından Sütçü İmam için vefatının 99. yıl dönümünde Bektutiye (Çınarlı) Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu.

Kahramanmaraş'ta Sütçü İmam İçin Mevlid-İ Şerif Okundu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından düzenlenen anma programı, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un da katılımıyla cuma namazı sonrası Sütçü İmam'ın kabri başında devam etti.

KSÜ Rektörü Prof.Dr. Niyazi Can, Sütçü İmam’ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Sütçü İmam’ın kişiliği ve milli mücadelemizde gösterdiği kahramanlık örneği ile ilgili konuşma yaptılar. 

Program, şehitlerimiz ve milli mücadelemizin kahramanı Sütçü İmam için Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların edilmesiyle sona erdi.

Programa, Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Sütçü İmam’ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur, Rektör Yardımcıları, üniversite akademik personeli ve vatandaşlarımız katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER