Yaz Kuran Kurslarında Her Yaş Grubuna Ayrı Kitap

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Müftülüğüne bağlı Sarayaltı Camii yaz kuran kursunda öğrenim gören çocuklara Diyanet işleri başkanlığında ücretsiz gönderilen kitaplar dağıtıldı.

Yaz Kuran Kurslarında Her Yaş Grubuna Ayrı Kitap
Diyanet İşleri Başkanlığınca, Gel bu yaz Kur'an-ı Gönlüne Yaz sloganıyla, Yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim hizmetleri sevgi, hoşgörü ve gönüllülük esasına dayalı olarak yürütüleceği belirtildi. Cami İmam hatibi Kadir Vasi Kurs programı boyunca öğrencilere değerli oldukları hissettirilecek, güler yüz, şefkat ve anlayış gösterilecek, kursta bulunmalarının önemi ve amacı kendilerine anlatılacaktır. Şimdiden gelen öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum" dedi.

Yaz Kur’an kurslarında Başkanlıkça hazırlanan eğitim-öğretim programları uygulanacağını belirten İmam hatip Kadir Vasi;  yaş grupları dikkate alınarak Başkanlıkça hazırlanan ders kitapları ve materyaller kullanılacaktır. Bu itibarla; 4-6 yaş grubu için; 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Etkinlik Kitabı, 7-14 yaş grupları için; “Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” ve “Yaz Kur’an Kursları Etkinlik Kitabım”, 14 yaş ve üzeri için; “Dinimizi Öğreniyoruz 1, 2, 3” kitapları,  18 yaş üzeri için; “Dinim İslam Temel Bilgiler” kitabı kullanılacaktır." şeklinde konuştu.

Sarayaltı Camiinde 60’a yakın öğrenci bulunuyor. Kitaplarını alan tüm öğrencilerin sevinci ise görülmeye değer. Her yaş için ayrı kitap bastıran Diyanet İşleri başkanlığı öğrencilerce takdir görüyor.

HABER-KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1539

banner1538

banner1541