Vaatleri İcraatı İle Örtüşmedi

Yıkılacak olan Türkoğlu Belediye Binası neden ve ne kadara tadilat gördü?

Vaatleri İcraatı İle Örtüşmedi
 Türkoğlu İlçe Belediye Başkanı Osman Okumuş, yerel seçimler öncesinde aday adaylığını açıklamak ve projelerini tanıtmak amaçlı düzenlediği basın toplantısında; “Partim aday gösterir ve seçilirsem, ilk yapacağım işlerden biri Türkoğlu’na yeni bir belediye sarayı kazandırmak olacak” beyanında bulunmuştu.

Neticede Türkoğlu İlçe Belediye Başkanı seçilen Osman Okumuş’un, seçilir seçilmez ilk işi yeni bir belediye sarayı yerine, dere üzerinde bulunan, üstelik DSİ ile de sorun yaşaması yanında, olası güçlü bir sel felaketinde ya da orta ölçekli bir depremde yıkılması kaçınılmaz, çürük raporu bulunan binaya tadilat yaptırmak oldu. Yani, vaatleri icraatı ile örtüşmedi.

Başkan Okumuş’un, kendi makam odasının yanı sıra belediye başkan yardımlarının odalarını ve belediye meclis salonunu yeniden modern bir şekilde hem de hatırı sayılır bir rakama restore ettirmesi Türkoğlu halkının kafasında soru işaretleri yarattı.

Aynı zamanda restorasyon işinin, inşaat mühendisi olan bir akrabasına yaptırılması ise şaibelere yol açtı.


TÜRKOĞLU HALKI HAKLI OLARAK ŞİMDİ ŞU SORULARIN CEVABINI ARIYOR;

Yeni bir belediye sarayı yapılacaksa neden yıkılacak binaya para harcandı?

Bu yapım işi neden ve ne kadar maliyetle akrabası olan mühendise yaptırıldı?

Yapım işi neden ihale yoluyla değil de direk olarak verildi?

İki dönem belediye başkanlığı yapan Av. Mustafa Taşhan da belediye başkanıydı ama yıkılacak olduğu için tadilat yaptırmadı, belediye bütçesini boşa harcamadı, şimdi neden yapıldı?

Bu nasıl bir düzen, belediye hizmet makamı mı, yoksa konforlu bir şekilde etiket kullanma makamı mı?

1. dereceden veya kan bağı bulunan akrabalara iş verilmesi ne kadar etik? vs.
ALTYAPIYI KİM YAPTI?

Diğer yandan iki dönem Beyoğlu Belde Belediye Başkanlığı yapmış, tecrübeli bir başkan olan Osman Okumuş’un, 27 Eylül günü şiddetli yağış nedeniyle yaşanan sel olayında kendi sosyal paylaşım sitesinde:  “Özellikle Beyoğlu ve Şekeroba Mahallelerimizde etkili olan şiddetli yağışlar sele sebep oldu” diyerek fotoğraflar paylaşması da kamuoyunun dikkatinden kaçmadı. O zaman alt yapıyı kim yaptı?

Tüm ilçelerin sele teslim olduğu o günde Türkoğlu ilçe merkezinde en ufak sıkıntının yaşanmaması Belediye eski Başkanı Mustafa Taşhan’ın makyaja değil de önce altyapıya ağırlık verdiği daha iyi anlaşıldı.

Diğer yandan sele teslim olan Beyoğlu Mahallesi yaşayanları ise; Başkanın kendi sosyal paylaşım sayfasında yayınladığı açıklama ve fotoğrafları: “Başkan kendi eserini, kendi icraatını paylaşıyor. Biz sele teslim olduk, Türkoğlu merkezde en ufak sorun yaşanmadı” şeklinde yorumlara yol açtı. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali çakmak
ali çakmak - 8 yıl Önce

:)

türkoğlulu
türkoğlulu - 8 yıl Önce

sayın değerli basın mensupları bizler osman okumuşun hiç bir iş yapmayacağını tahmin etmiştik malumdur nasıl aday olduğuda emekli polis olan abisi ahmet okumuşu belediyeye alıp ne kadar maaş verdiği ve ne derece yetkili olduğunu tüm türkoğlu halkıda biliyorki malumunuz ne yapmaya çalıştıkları belli olmuyormu cep doldurmaktan gayri ne iş yapıyor eğer bugün seçim olsun osman okumuş ak partiden olsun mustafa taşhan bağımsızdan olsa inanıyorumki mustafa taşhan açık ara fark atar.ne demek gelen vatandaşla görüşmüyor geleni gideni azarlıyor.bunlarıda yayınlarsanız seviniriz saygılar....

ahmet saruhan
ahmet saruhan - 8 yıl Önce

türkoğlu halkı bunu görmemezlikten gelip ak parti genel merkeze şikayetlerini dile getirmezse eksiklikler zamanla daha da artacak.en önemlisi hazine arsalarını ve belediye özmallarının takipçisi olmalarını tavsiye ederim.mustafa taşhan ı daha çok arayacaktık.halk haksızlık etmedi taşhana haksızlık edenler ak parti içinden ismi malum milletvekili ve okumus ile karşılıklı çıkar ilişkisi içerisinde olmalarıdır.bunun bedelini de halk ödememelidir.haftanın bir gününü halk a ayırıp sabahtan akşama kadar onları dinleyen taşhanı daha mumla arayacaklardır.

SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543