Türkoğlu’nda 12.Geleneksel Sünnet Şölenleri Sona Erdi

Sosyal Belediyecilik anlamında her yıl gelenekselleşen ve yardıma muhtaç ve özellikle kırsal kesimlerdeki ailelerin çocuklarını sünnet ettiren Türkoğlu Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmadı. Türkoğlu Belediyesi tarafından organize edilen ve Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen 12.Geleneksel Sünnet Şölenleri sona erdi.

Türkoğlu’nda 12.Geleneksel Sünnet Şölenleri Sona Erdi
02-23 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Türkoğlu İlçesinin 44 mahallelerinde gerçekleştirilen sünnet şölenlerinde yaklaşık 300 çocuk Belediye tarafından sünnet ettirildi. Sünnet olan çocuklara erkeklik belgelerinin yanı sıra çeşitli hediyelerde verildi.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş yaptığı konuşmasında; “Belediyemiz tarafından her yıl geleneksel olarak çocuklarımızı Uzman Doktorlarımız tarafından Sağlıklı ve hijyenik ortamlara sünnet ettiriyor, erkekliğe ilk adımlarını atmalarına yardımcı oluyoruz. Bu mutlu günlerinde bütün çocuklarımızın yanındayız. Bundan sonrada belediye olarak aynı sosyal sorumluluk içeren çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.Yeşilyöre mahalle muhtarı Mehmet kızıl ise konuşmasında; Önceden çocuklarımızı sağlıklı olmayan durumlarda ve koşullarda sünnet ediyorlardı ama artık daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda sünnetler yapılıyor. Belediye Başkanımız Osman Okumuş’a, Uzman Doktor Murat Çavdar’a, Türkoğlu Belediyesi personelleri ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543