Sümbüllü Bulvarı Köprüsünde Kirişler Yerleştiriliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin mega projelerinden birisi olarak nitelendirilen Sümbüllü Bulvarı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, köprü kirişlerinin montajına başlandı.

Sümbüllü Bulvarı Köprüsünde Kirişler Yerleştiriliyor
Sümbüllü Bulvarı üzerindeki köprünün kirişlerinin montajını yerinde takip eden Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Harun Buz, bulvarı bir an önce hizmete açmak için gayret ettiklerini söyledi.

Fen İşleri Daire Başkanı Harun Buz çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada: “ Şu anda Sümbüllü Bulvar çalışmamızda köprü kirişlerini koyuyoruz. Buradaki köprümüz yaklaşık 30 metre uzunluğunda ve 30 metre açıklığında. Şu anda öngermeli prefabrik kirişleri koyuyoruz. Burada montajını yapmaya başladığımız kirişlerimiz 20 tane. Kirişlerimizin ölçüsü ise 140 cm. genişliğinde 120 cm yüksekliğinde. Kirişlerimizin montajı tamamlandıktan sonra üzerine tabliye betonu dökülecek ve korkuluklarının da montajı yapılarak hizmete hazır hale getirilecek.

Sümbülü Bulvarımızın yapımında sanat yapıları yönünden çok yoğun bir çalışma yapıldı. Yaklaşık 20 bin metrekare toprakarme duvar çalışması, bunun yanında betonarme ve menfez çalışmaları yapıldı. Yaklaşık 400 bin metreküp yarma, 350 bin metreküp dolgu çalışmaları şu ana kadar yapıldı. 

Sümbüllü Bulvarımız tamamlandığı zaman güney kuzey istikametinde bir bulvar olup, batı-doğu istikametindeki bulvarlarımızı rahatlatacak bir bulvar olacak” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1539

banner1538

banner1541