Sakarya Çarşısı'nda Dönüşüm Başladı

Dulkadiroğlu Belediyesi'nin başlattığı sokak iyileştirme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Dedezade Caddesi'nin ardından Sakarya Çarşısı'nda da dönüşüm başladı.

Sakarya Çarşısı'nda Dönüşüm Başladı
Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi'nin 'Dulkadiroğlu Değişiyor ve Dönüşüyor' projesi kapsamında başlattığı sokak iyileştirme çalışmaları Sakarya Çarşısı'na vurulan kazma ile devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Sakarya çarşısının eski canlı ve hareketli günlerine döneceğini belirtti. Projeyi değerlendirirken çarşı esnafıyla istişarelerde bulunduklarını kaydeden Başkan Okay, ortaya çıkan projenin herkesin ortak fikri olduğunun altını çizdi.Buradaki amacın çarşıyı canlandırmak olduğunu vurgulayan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Dulkadiroğlu Belediyesi olarak sokak iyileştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Dedezade Caddesi'nde gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmaların sonuna geldik. Akabinde geçtiğimiz yıl söz verdiğimiz Sakarya Çarşısı için de çalışmalara başladık. Geçmişte şehrimizin en önemli ticaret merkezlerinden olan Sakarya Çarşısı'nda iyileştirme çalışmalarına başladık. Buradaki amacımız çarşımızı modernize ederek canlandırmaktır."Projenin kısa sürede tamamlanacağını kaydeden Başkan Okay, "Yaklaşık 35-40 gün içerisinde çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz iftar programlarımızdan bir tanesini de bu çarşımızda yapacağız. Çalışmalardan önce esnaf arkadaşlarımızla istişareler yaptık. Onlar da bu çalışmalardan memnun olduklarını dile getirdiler. Hedefimiz Sakarya Çarşısı'nı eski şaşalı günlerine döndürmektir." 
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543