Şahbazlı, Anavatanda 2. Vatanı Temsil Edecek‏

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in tavsiyesine uygun olarak, 3-4 Haziran 2016 Tarihlerinde Bakü şehrinde gerçekleştirilecek olan Dünya Azerbaycan’lıların 4. Kurultayına Kahramanmaraş'tan da katılım sağlanacak.

Şahbazlı, Anavatanda 2. Vatanı Temsil Edecek‏
 3-4 Haziran 2016 Tarihlerinde Bakü şehrinde gerçekleştirilecek olan Dünya Azerbaycan’lıların 4. Kurultayına katılmak üzere Ana Vatanı Azerbaycan'a bugün yola çıkan Kahramanmaraş-Azerbaycan Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Tural Şahbazlı yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Dünyanın 49 ülkesinden 500’e yakın gencin katılacağı programa Türkiye’mizden bir kaç kişinin arasından bizim de seçilmemiz Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemizi, Kahramanmaraş-Azerbaycan Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneğimizi ve Kahraman Şehrimizi temsil etmemiz açısından şahsımıza büyük şereftir. Bizler her bir zaman Kahramanmaraş'ta Azerbaycan'ımızı temsil ettiğimiz gibi, Azerbaycan'da da Kahramanmaraş'ımızı temsil ediyoruz. Nitekim 3-4 Haziran Tarihleri arasında Ana Vatan da 2.Vatanımızı temsil etmenin mutluluk ve onurunu yaşayacağız. Bizleri layık gören değerli büyüklerime ve her zamanki gibi yanımızda olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemiz ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederim."

Etkinlik boyunca Şahbazlı bulunacağı temaslarda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Kahramanmaraş Özel Hediyelerinden hediye edecektir.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543