Rönesans Holding Sütçü İmam Üniversitesi’nde

Gençlerin, “sürdürülebilirlik” ve “çevre dostu sistemler” konularındaki yenilikçi fikirlerini, projeye dönüştürmelerine olanak tanımak amacıyla Rönesans Holding tarafından üniversiteler arasında “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganıyla düzenlenen proje yarışması, bu kez Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerine tanıtılacak.

Rönesans Holding Sütçü İmam Üniversitesi’nde
 Yarışmayı duyurmak ve Rönesans Holding’in deneyimlerini geleceğin  mimar ve mühendisleriyle paylaşma amacıyla, Rönesans Holding yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen  seminer,  10 Aralık Çarşamba günü, 14:00 - 16:00 saatleri arasında Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleşecek.

Yarışmanın hedefi

Rönesans Holding bu yarışma ile; vizyonuyla uyumlu, sürdürülebilirlik kriterlerine uygun, çevre dostu sistemlerin kullanıldığı konsept tasarım ve bunları destekler nitelikteki malzeme veya yapım teknikleri konusunda 'yeni bir yaklaşım' sunan alternatif fikir projelerinin üretilmesini hedefliyor.

Aynı üniversiteden birkaç takım katılabilecek

Yarışmaya, üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakültelerinde öğrenim gören 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri en fazla 7 kişiden oluşan takımlar halinde katılabilecek. Aynı üniversiteden birçok takım katılarak fikirlerini yarıştırabilecek .Kütüphane ve sergi alanı, butik otel ve konut seçeneklerinden birinde proje geliştirecek takımlar, projelerini yarışma web sitesi olan http://www.ronesans.com/yarisma adresine yükleyebilecekler.

Başvuru tarihleri ve ödüller

Yarışmaya katılmak isteyen üniversiteli gençlerin başvuruları, 15 Ekim 2014 ile 13 Şubat 2015 tarihleri arasında alınacak. Yarışma sonunda, 'En yenilikçi en sürdürülebilir proje' ödüllendirilecek. Yarışmanın birincisine 10.000 TL, ikincisine 6.000 TL, üçüncüsüne ise 4.000 TL para ödülünün yanı sıra 5 projeye de mansiyon ödülü verilecek. 

Projeler sergilenecek

Yarışma kapsamında, kütüphane ve sergi alanı, butik otel ve konut olmak üzere üç farklı yapı tipinde proje üretilebilme seçeneği sunulacak. Yarışma ile ilgili tüm detaylara yarışma için hazırlanan web sayfasından ulaşılabilecek ve sosyal medya platformlarından da takip edilebilecek. Yarışma sonuçları 27 Şubat 2015 günü açıklanacak. Daha sonra düzenlenecek ödül töreninde ise projeler sergilenecek.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543