Rektör Karaaslan’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan Cumhuriyetimizin 91. Kuruluş yıldönümünü münasebeti ile bir basın açıklaması yayınlayarak; “Bugünler Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günü olmalıdır” dedi.

Rektör Karaaslan’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı
 Bu kenetlenmenin şer ve nifak odaklarına verilecek iyi bir cevap olacağını dile getiren Prof.Dr. Karaaslan basın açıklamasında şöyle dedi: “Cumhuriyet, Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir ve bizler bu yıl, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 91. yıldönümünü büyük bir gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugünler, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günü olmalıdır. Bu kenetlenme ile kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına da bir kere daha en güzel cevap verilmiş olacaktır. Çünkü bizler, farklı dil, farklı inanç ve farklı kültürleri bir arada yaşatan, aynı medeniyetinin mirasçılarıyız. Daha da önemlisi, en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz. Son yıllarda gerçekleştirilen köklü reformlar, özgürlükleri genişletirken, hukukun üstünlüğünü esas alan modern bir devlet ve toplum düzeninin temellerini de güçlendirmiştir. Kabul edilmelidir ki, demokratikleşme, ülkemizin son yıllardaki en büyük kazanımıdır. Tüm bunlar da göstermektedir ki Türkiye, sadece ekonomik, siyasi, askeri ve beşeri açıdan değil, demokratikleşme açısından da, “muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma” hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyor Cumhuriyetimizin 91. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum”

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543