Öğretmenlik Kutsal Bir Meslek

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Öğretmenlik Kutsal Bir Meslek
 Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirten Karaküçük: “Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öğretmenlik mesleği kutsal bir görev olmakla birlikte, aynı zamanda emek, özveri, hoşgörü ve sabır isteyen bir meslektir” dedi

Karaküçük şöyle konuştu: “Böyle bir mesleğin neferleri, Türkiye’nin geleceğini şekillendirmede önemli roller üstlenmektedir. Kalkınmış ülkelerin temeli eğitime dayalıdır. Ülkemizin de kalkınması, çağdaş ve modern ülkeler arasında yer alması için güçlü bir eğitim ordusuna ihtiyaç vardır. Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bugüne bütün imkansızlıklara rağmen Türkiye’yi bu günlere taşıyan öğretmenlerimiz, yarınlarımızın mimarıdır. Hz. Ali; 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' sözüyle eğitimin ve öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekmiştir. Yine Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir' ifadesiyle öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olmaktan öte üstlendiği sorumluluğa dikkat çekmektedir. Eğitim ordumuzun dün olduğu gibi bugün de önemli sorunları vardır. Onlar, bugüne kadar sorunlarından ziyade sorumluluklarını ön plana çıkartarak, kalkınmış, çağdaş ve modern bir Türkiye için fedakarca çalıştılar. Huzurlu ve mutlu bir ömür dileyerek, öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum”

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1539

banner1538

banner1541