Ilıca’daki Hamam Islah Edilmeli

Senelerdir işletme ve kullanım hakkı Özel İdareye ait olan Ilıca çarşısı içindeki hamamın yüklenici firma ile sözleşmesi bitti, bitiyor.

Ilıca’daki Hamam Islah Edilmeli
 30 Mart Mahalli Seçimleri ardından, beldelikten mahalleye dönüşen, sağlık ve turizm mahallesi haline dönüşen Ilıca’daki hamamın işletmesini senelerdir Mustafa Kaçamaz yürütür, bugün itibariyle işletme hakkı Büyükşehir Belediyesine geçerken, Kaçamaz’ın sözleşmesinin sezon sonunda biteceği öğrenildi.

Sağlık sorunu yaşayan insanların ilgi gösterdiği, özellikle yaz aylarında nüfusun 30 binlerin üzerine çıktığı düşünülür ise, yıllarca bakım-onarım yüzü görmeyen, yenilenmeyen hamamın, sezon sonunda, yüklenici firma ile ilişki nihayete erince, Büyükşehir belediyesi tarafından yenilenmesi, ciddi manada bakım ve onarım görmesi bekleniyor.

Önümüzdeki yıl, Ilıca’da kaplıca sezonu başlamadan çarşı içindeki hamamın ihaleye çıkarılması bekleniyor. Ancak bu mahallede olmayı alışkanlık haline getiren özellikle komşu illerden gelen vatandaşlar, hamamın elden ve gözden geçirilmesini istediler, “Bu haliyle büyükşehire yakışmıyor” yorumuna neden oldular.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543