Hastaneden Moral Destek Hizmeti

Necip Fazıl Şehir Hastanesinde “Moral Destek Ekibi” uygulaması ile hastanede yatarak tedavi gören hastalar ve refakatçileri günlük rutin olarak ziyaret edilmektedir.

Hastaneden Moral Destek Hizmeti
Hastanede yatmakta olan hasta ve yakınlarının moral seviyelerini yükseltmek, memnuniyetlerini arttırmak, hastaların yatış süresinin kısaltılmasına yardımcı olmak amacıyla Moral Destek Ekibi tarafından hastalar her gün ziyaret edilerek nasıl oldukları, bir isteklerinin olup olmadığı sorulmaktadır.

Moral Destek Ekibinde çalışan Ayşegül APAYDIN, uygulamanın amacının hasta memnuniyetini arttırmak olduğunu ve yaklaşık 6 aydır devam ettiğini belirterek, hastalara “Merhaba, Bugün Nasılsınız, Bizden Bir İsteğiniz Var mı” diye sorulduğunda yüzlerinin güldüğünü, memnuniyetlerini belirterek, Allah Razı Olsun dediklerini bunun her şeye değdiğini ifade etti. Geri dönüşlerin çok olumlu olduğunu hasta ve yakınları ile irtibatlarının kesilmediğini, taburcu olduktan sonra bu kez kendisini ziyarete geldiklerini dile getirdi.

Hasta Güllü KARADUMAN, bu uygulamadan, hastane, doktor ve hemşirelerin hepsinden memnun olduğunu belirtti. Refakatçisi Ahmet KARADUMAN “Böbrek hastasıyım, 1990’dan beri hastanelere gelip gitmekteyim. Sağlık Hizmetleri açısından 2016 ile o yıllar arasındaki farkı görüyorum, şimdi işleri olmasa dahi her isteğimizle ilgileniyorlar, hizmetten çok memnunuz” dedi. 

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Semih YANCAR “Hasta memnuniyeti, kaliteli hizmetin önemli bir parçasıdır. Genel Sekreterlik olarak hasta memnuniyetini arttırmak için her geçen gün yeni bir uygulama imza atıyoruz. Bu doğrultuda Necip Fazıl Şehir Hastanesinde Moral Destek Ekibini oluşturduk, hasta ve yakınlarından olumlu dönüşler alıyoruz.” dedi ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1539

banner1538

banner1541