Güven; Afşinlilerin Ayağına Çamur Değmeyecek

Afşin Belediyesi, ilçede Alt yapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı yerlerde yolların bakım, onarım ve asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Ekipler ihtiyaç duyulan Yerlerde sıcak asfalt ve parke taşı kaplama çalışmalarını sürdürüyor.

Güven; Afşinlilerin Ayağına Çamur Değmeyecek
Kale Mahallesi Fatih caddesinde ekipler asfaltlama çalışmaları için zemin düzenleme işlemlerine başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven şunları söyledi,” Ramazan ayındayız çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimizi ramazan ayı dolaysıyla ikiye böldük. 05.00 ile 12.00 saatleri arası çalışıyor bir kısmı da 08.00 - 17.00 saatleri arası çalışıyor. İmamlık mevki dediğimiz Kale Mahallesi Fatih caddesinde çalışmalarımız başladı. Büyükşehir Belediyemiz alt yapı çalışmalarını burada tamamladı. Biliyorsunuz ki tamamlanan alanlarda üst yapı çalışmalarına biz hemen başlıyoruz. Bu konum önemli bir aks olacak Afşin için, ana taşıyıcı akslardan biri olacak. Kısmen yollarımızı da genişletiyoruz. İnşallah çok kısa sürede caddemizde çalışmalarımızı bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.AFŞİN’İMİZ PLANLI ŞEKİLDE BÜYÜYOR;
Alt yapı çalışmalarının tamamladığı yerlerde üst yapı çalışmalarının başladığını belirten Başkan Güven sözlerine şöyle devam etti,” Çalışmalarımız her alanda devam ediyor. Altyapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı yerlerde kendi üretimimiz olan parke ve bordürler ile kaplama çalışmaları yapıyoruz. Ana aks, arter ve yollarda ise sıcak asfalt kaplama çalışmaları yapıyoruz. 2014’ten buyana yaklaşık 300 bin metre kare parke,  28 bin 238 metre bordür ve 7 bin 238 metre sıcak asfalt kaplaması yaptık. Bu yıl planlanan, hedeflenen çalışmalarımızda ise Afşin’imizde bulunan tüm aks ve ana arterlerde üst yapı çalışmalarımızı tamamlamak. Ekibimizle birlikte tüm gayretimiz ve çabalarımız Afşin’imizin hak ettiği hizmeti alabilmesi, planlı bir şekilde ileriye taşımaktır. Daha yaşanabilir bir Afşin yapmak hepimizin isteği ve hedefidir. Afşinli hemşerilerimizin çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte, ayaklarına inşallah çamur değmeyecek. Asfaltsız, kaldırımsız sokağımız kalmayana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Tüm alanda çalışmalarımız ara vermeksizin devam ediyor. Yol çalışmalarımız standartlarına uygun, planlı bir şekilde sürdürülüyor. Rabbim izin verdiği sürece inşallah çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543