Güney Rotaract Kulübü’nden “Örnek” Proje

Atatürk’ü En İyi Anma Yarışması

Güney Rotaract Kulübü’nden “Örnek” Proje
 Gerçekleştirdiği proje ve etkinliklerle adından söz ettiren Güney Rotaract Kulübü, anlamlı bir yarışmayı daha hayata geçirdi. 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle “Atatürk’ü En İyi Anma Yarışması” düzenleyen Rotaract Kulübü, ilk 3 dereceye giren mekanları ödüllendirdi.

Yarışmanın seçmeleri Shereton Otel’de, kulüp üyeleri ve yarışmaya katılan mekanların sahipleri ve işletmecilerinin gözleri önünde gerçekleşti.

Dünyaya örnek lider

Kulüp Başkanı Can Şerbetçi toplantının açılışındaki konuşmasında, her Türk çocuğunun büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü unutmaması ve onu sonsuza kadar yüreklerinde yaşatması gerektiğini söyledi. Atatürk’ün dünyaya örnek bir lider olduğunu ve Atatürk çocuğu olmaktan her zaman birer Türk genci olarak gurur duyduklarını vurgulayan Başkan Can Şerbetçi, “Birincisini bu yıl gerçekleştirdiğimiz yarışmamızı geleneksel hale getireceğiz” dedi.


Jüri üyeliklerini Kulüp Başkanı Can Şerbetçi,  Nişantaşı Bebek Restoran ortaklarından Güngör  Gen,  Akın PR Ajans  kurucusu Dilek Akın ile Sultan Concept sahibi mimar Sultan Teker’in yaptığı yarışmada, projeye dahil olan tüm mekanların Atatürk’ü andıkları görseller sinevizyon ekranından tek tek paylaşılarak, oylamaya sunuldu. 

Hepsi birbirinden anlamlıydı

Vitrinlerdeki mankenlerin siyah giysilere büründüğü, saatlerin 9’u 5 geçeye ayarlandığı,  kimi  mekanların dev boyuttaki Atatürk posterleriyle süslendiği, kimilerinin de görevli satış görevlileri ya da garsonların üzerlerinde Atatürk portresi bulunan tişörtler giydiği yarışmada, birinciliği Benetton Mağazası kazandı.  Atatürk’ü En İyi Anma yarışmasında ikinciliği The North Shield Restoran üçüncülüğü ise Mükremin kazandı. Hepsi birbirinden anlamlı Atatürk Anma konseptini hayata geçiren işletmelerin yöneticilerine ödülleri Kulüp Başkanı Can Şerbetçi tarafından verildi. 


Ülke ve toplum yararına 

Dünya çapında yaygın bir hizmet ve meslek kuruluşu olan Rotary'nin bir gençlik projesi olarak 1968 yılından itibaren topluma hizmet eden Rotaract’ların Adana’daki temsilcilerinden Güney Rotaract Kulübü Başkanı Can Şerbetçi, tüm katılımcılara ve jüri üyelerine teşekkür ederek,  ülke ve toplum yararına benzer projelerini bundan sonra da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543