Çocuklar Oyuncak Atölyelerini Gezdi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin SODES Projesi kapsamında gerçekleştirdiği Maraş Oyuncakları Atölyeleri’nin bugünkü ziyaretçileri çocuklar oldu.

Çocuklar Oyuncak Atölyelerini Gezdi
Özel Beyza Koleji İlkokulu öğrencileri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı kadın ve aile Şube Müdürlüğü bünyesinde SODES Projesi kapsamında oluşturulan Maraş Oyuncakları Atölyelerini gezen öğrenciler oynadıkları oyuncakların nasıl yapıldığı konusunda bilgilendiler.

Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar Kitap Okuma Salonu’nda 15 dakika boyunca çocuk kitaplarını okuyarak vakit geçirdiler.Etkinliğe ilişkin bilgi veren Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran: “Tanıtım amaçlı düzenlenen gezide hem çocuklarımızın eğlenmesini, hem de oynadıkları oyuncakların ne şekilde ve ne şartlar altında yapıldığını görmelerini istedik. 15 dakika boyunca kitap okuyan öğrencilerimiz aynı zamanda oyuncakların imal edildiği atölyelerimizi gezerek oyuncakların hazırlanışlarını gördüler ve aynı zamanda ustalarımıza sorular yönelttiler. Öğrencilerimize Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğümüzce hazırlanan pamuk şeker ve patlamış mısır ikramının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un adına satranç takımı hediye ettik” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543