Çamlıca Mahallesi Bilgi Ve Kültür Evine Kavuştu

Onikişubat Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Çamlıca Mahallesi Bilgi ve Kültür Evi, düzenlenen törenle hizmete sunuldu. Açılışta konuşan Başkan Mahçiçek, “İbadet aşkıyla, sizlere hizmet etmeyi sürdüreceğiz”dedi.

Çamlıca Mahallesi Bilgi Ve Kültür Evine Kavuştu
Onikişubat Belediyesi, ilçenin kırsal kesimlerini Bilgi ve Kültür Evleri ile donatmayı sürdürüyor. Bu bağlamda yapımı tamamlanan Çamlıca Mahallesi Bilgi ve Kültür Evi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Açılışta vatandaşlarla buluşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 2 yıl önce verdikleri sözleri tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “Sizler hizmetin en güzeline layıksınız” diyen Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Çok olmadı 2yıl önce buraya geldiğimizde çamurların içinde yürümüştük. O zaman ‘çocuklarımızı artık çamura bastırmayacağız’ demiştik. Çok şükür 2 yılda bunları tamamladık. Yolları yaptık. Mütevazi değiliz bu noktada. ‘Bu işin en iyisini yaparız’ demiştik ve yaptık. 2 sene de 4,5 milyon metrekare kilit parke yol yapmışız. 120 milyon TL yatırım yapmışız. Çok cüzi bir eksiğimiz kalmış, onu da bu yılsonuna kadar tamamlayacağız.”Bilgi ve Kültür Evlerinin pek çok amaca hizmet edeceğini dile getiren Mahçiçek, “Çocuklarımız burada ders çalışabilecekler. Burada bir düğün ve nişan merasimlerinizi yapabileceksiniz. Sağlık görevlileri gelirse, burayı kullanabilecekler. Emin olun tüm personellerimiz cumartesi Pazar demeden sizlere hizmet için çalışıyor. Çünkü biz ibadet aşkıyla çalışırız. Bizler faniyiz. Bizimle gidecek olan size bir hizmet yaptığımızda arkamızdan göndereceğiniz dualar. Bu bilinçle çalışmaya ve sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Açılışta konuşan AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel ise güzel bir güne tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Her gün Onikişubat Belediyesi’nin farklı bir projesini hizmete açtıklarını belirten Görgel, şöyle konuştu:“Tabiri caizse her gün bir yerde açılıştan açılışa koşuyoruz. Kapalı Pazar noktaları, kültür evleri, menfezler açıyoruz. Bunlar bizim için çok büyük bir bereket oluyor. Ayrıca AK Parti iktidarımızın ne kadar hizmet ehli olduğunun da bir göstergesi. Özellikle bu Bilgi ve Kültür Evleri bizim için çok önemli. Çünkü gittiğimiz yerlerde gördüğümüz şekliyle buralar çok amaçlı olarak kullanılıyor. Küçük küçük çocuklarımız buralarda kitap okuyorlar. Bunlar ülkemizin gelişimi için çok büyük katkılar sunacak. Bazı yerlerde taziye evi olarak kullanılıyor. Bazı yerlerde kuran kursu olarak kullanılıyor. Ben bu salonlar için Hanefi başkanıma ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”

Renkli görüntülere sahne olan açılışta, Bilgi ve Kültür evi, Çamlıca Mahallesi Camisi ve menfez projesi hizmete sunuldu.   

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543