google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Büyükşehir Akademileri Güçlü Kadroları İle Geliyor

Hizmet çıtasını her geçen gün artıran Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yeni yılda da yeni hizmetlere devam ediyor.

Büyükşehir Akademileri Güçlü Kadroları İle Geliyor
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı şube müdürlüklerince hizmete sunulacak akademiler faaliyetlerine başladı.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü’nce açılan Edebiyat Akademisi bünyesinde 12-17 ve 18-25 yaşlarına yönelik oluşturulan gruplara Yazarlık Atölyesi, Şiir Atölyesi, Tiyatro Atölyesi, Diksiyon Atölyesi, Geleneksel Sanatlar Atölyesi ve Fotoğraf Atölyesi gibi atölyelerde eğitimler verilmeye başlandı.

Eğitim Akademisine bağlı atölyelerde; Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Şair Prof. Dr.Mehmet Narlı, Şair İnci Okumuş,Hattat Arif Yücel, Yazar Mehmet Işık, Tiyatro Yönetmeni Kerim Kabalcı, Şair Fatih Okumuş ve Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Kırmızıkaya eğitimlerine başladılar.

Gençlik Akademisine katılmak isteyenlerin Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde bulunan Kütüphaneler Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor.

Gençlik Akademisi bünyesinde 12-17 ve 18-25 yaşlarına yönelik oluşturulan gruplara Hızlı Okuma Atölyesi, Hafıza Atölyesi, Akıl Oyunları Atölyesi, Bilişim Atölyesi, Has Oda Sohbetleri, Tarih Atölyesi ile Kültür ve Medeniyet Atölyelerinde eğitimler veriliyor.
Gençlik Akademisine bağlı atölyelerde; Yazarlar, Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu, Dr. Senai Demirci, Mehmet Işık ve Ali Yurtgezen, Akademisyen İsmail Göktürk, Hızlı Okuma Uzmanı Musa Sarı ve Tarihçi Şevki Karabekiroğlu, kendi alanlarında eğitim veriyorlar.

Aile Akademisi bünyesinde Evlilik Okulu, Aile Okulu ve Anne Baba Okulu gibi bölümlerde eğitimler Davranış Bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit, Yazarlar Dr. Senai Demirci, Vehbi Vakkasoğlu ve Pedagog Ali Çankırılı tarafından veriliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren bu akademilerden faydalanmak isteyenler; Aile Akademisi için 0344 241 41 20 nolu telefona, Gençlik Akademisi için 0344 215 40 34 nolu telefona ve Edebiyat Akademisi için 0344 225 24 16 nolu telefona müracaat edebilirler.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER