Başkan Erkoç; Gençlerimiz Geleceğimizdir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Erkoç; Gençlerimiz Geleceğimizdir
“Gençlerimiz geleceğimizdir” diye Başkan Erkoç mesajında; “19 Mayıs 1919 Türkiye Cumhuriyeti tarihinde dönüm noktalarından birisi olmuştur. Bu tarih Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milli mücadelenin başladığı, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının temellerinin atıldığı tarihtir.

Böylesi önemli bir tarihin, geleceğimizin teminatı gençlerimize Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal tarafından bayram olarak armağan edilmesi ve ‘19 Mayıs benim doğum günümdür’ şeklindeki ifadesi oldukça manidardır. 

Millet olarak var olma mücadelemizin başladığı bu tarihin gençlik bayramı olması, yeni neslin bu coğrafyanın hangi şartlarda vatan olduğunun bilincine varıp sorumluluk almaları konusunda güzel bir mesajdır. 

Bizde yerel yönetimler olarak gençlerimize güveniyor, onları milletimizin en büyük zenginliği sayıyoruz. Kararları birlikte alıyor, adımları birlikte atıyor, geleceği birlikte inşa ediyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1539

banner1538

banner1541