Arslan, Güven Tazeledi, İsrail’e Sert Çıktı

Kahramanmaraş Diyanet-Sen 5. Olağan Kongresine, Başkan Ekrem Arslan duygusal okuduğu Mescid-i Aksa şiiriyle damga vurdu.

Arslan, Güven Tazeledi, İsrail’e Sert Çıktı
 Kahramanmaraş Diyanet-Sen il başkanlığının 5. Olağan genel kongresi yapıldı. Üç dönemdir başkanlık yapan Ekrem Arslan delegelerin oy kullanmasıyla dördüncü dönemde de başkanlığa getirilerek güven tazeledi.

Necip Fazıl Kültür merkezinde gerçekleştirilen kongreye saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlandı. Şeyh adil camii İmam hatibi hafız Ali Sarıkaya’nın okuduğu güzel Kur’an tilaveti ardından divan kurulunun belirlenmesine geçildi.

Verilen teklif üzerine Divan Kurulu oluşturuldu ve başkanlığa Memur-Sen il başkanı Adnan Alagöz ile Cevdet Akıllı ve Şerafettin Buğdaycı seçildi. Divan Başkanı Memur-Sen İl temsilcisi Adnan Alagöz kongrenin hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulundu. Alagöz, Mescidi Aksanın mukaddesliğine değindi ve merhum Akif İnan’ın şiirinin mısralarıyla İsrail’e mesaj gönderdi bir an önce bu zulmün sona ermesi dileğinde bulundu.

Diyanet-sen kongresinde tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeleyen Ekrem Arslan da yaptığı selamlama konuşmasına merhum kurucu Akif İnan’ın Mescid-i Aksa’yı arıyorum şiiriyle başladı, zaman zaman duygulandı. Ekrem Arslan konuşmasında sendikasının camiler ve Kuran kurslarına kadro tahsisinin yapılmasında, teşkilat yasasının çıkmasında çok büyük rol oynadığını ve maaşların düzeltilmesinde etkili olduğunu söyledi. Başkan Ekrem Arslan konuşmasının son bölümünde Cumhurbaşkanına, başbakana ve hükümete teşekkür etti.


12 Şubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçekte bir konuşma yaptı. Kendisinin de İmam hatipli olduğunu vurgulayan başkan Mahçiçek, İmam hatipli olmanın önemi zor günlerde daha iyi anlaşılıyor dedi. Mahçiçek Konuşmasında; “Bizleri İmam hatipli ışığı kurtardı. Bakın Cumhurbaşkanımız İmam hatipli. Nerden nereye geldik. Bu gelişmelerin kıymetini bilmeliyiz. 12 Şubat belediyesi olarak her zaman sizlerin hizmetindeyiz.”

Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher de yaptığı konuşmada, din görevlilerinin yapmış oldukları görevin önemine dikkat çekti. Müftü Gevher; “Mahallelerdeki uyuşturucu kullanımı, boşanan ailelerin durumları ile hemhal olmuyorsak bu görevi tam anlamıyla ifa ettiğimiz söylenemez. Bizim asıl görevimizi Asr suresindeki anlamı iyi bilmekle değer kazanır. Yeni yönetim bundan sonra daha dikkatli olmalı. Suriyeli kardeşlerimizin sokaktan kurtulmaları için başlatılan eğitim yardımı seferberliğinde birinci sırada yer almalıdırlar.”


Konuşmaların ardından hafız Ali Sarıkaya tarafından faaliyet ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi.

5. Olağan kongreye 12 Şubat belediye başkanı Hanefi mahçiçek, il Müftüsü Muhammed Gevher, Memur-Sen İl başkanı Adnan Alagöz ile diğer sendika temsilcileri ve delegeler katıldı.

Yeni Yönetimde şu isimler yer aldı. Ekrem Arslan (Başkan) Yaşar Kazmacı (Bşk. Yardımcısı) Mustafa Ağca, İdris Arslantaş, Ali Sarıkaya, Abdulaziz Yenice, Veli Ay. Disiplin Kurulu; Hikmet Koluman, İdris Poyraz, Abdullah Benli.  Denetleme Kurulu; Muhsin Maraşlı, Şerafettin Buğdaycı, Ali Demir. Genel Merkez Üst Kurul delegeliğine; Ekrem Arslan, Kahir Ardıç, Mustafa Ağca, Zafer Çiftlikli seçildi.

Haber: Ahmet Güneçıkan

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543