38 Yıl Aradan Sonra Kahramanmaraş’ta Yeniden Buluştular

Öğretmen yetiştirmek amacıyla açılan, Kahramanmaraş Öğretmen Okulu ve 2 Yıllık Kahramanmaraş Eğitim Enstitüsü Mezunları aradan geçen 38 yıldan sonra Kahramanmaraş’ta bir araya gelerek hasret giderdiler.

38 Yıl Aradan Sonra Kahramanmaraş’ta Yeniden Buluştular
 Ağırlıklı olarak 1975 yılı mezunları olmak üzere, (daha öncesi ve sonrası mezunları) Öğretmen Şule Sezek’in düzenlediği bir organizasyonla değişik illerden hareket ederek 38-40 yıllık dostluğu tazelemek ve geçmişi yeniden yaşamak için Kahramanmaraş’ta bir araya geldiler.

Yıllar sonra bir araya gelmenin, okul yıllarında ki duyguların yaşanması ve mezunların yaşadıkları buluşma heyecanı  o yıllarda ki öğretmenleri  Ahmet İspiroğlu ile bir araya gelme görülmeye değerdi.

Öğretmen Okulu ve 2 Yıllık Kahramanmaraş Eğitim Enstitüsü Mezunları eğitim gördükleri okulu, yıllar sonra gelişmiş ve farklı buldukları Kahramanmaraş'ın mekanlarını gezip bol bol fotoğraf çektirdiler, geçmişle ilgili anılarını tazeleyerek  gezilerini daha anlamlaştırmaya çalıştılar.

Bir araya gelmekle büyük mutluluk yaşayan mezunlar, ileri bir tarihte tekrar buluşma kararı alarak Kahramanmaraş'tan ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
muttalip terzi
muttalip terzi - 8 yıl Önce

Nice yıllara

SIRADAKİ HABER

banner1541