Elips Haber köşe yazarı gazeteci Yusuf Doğan, kabinede yaşanacak görev değişikliği ile ilgili kulis bilgilerini kaleme aldı. Doğan’ın aktardığına göre Erdoğan’ın iki bakanı görevden alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinedeki bir kaç bakanın performansından memnun olmadığının belirtildiğini aktaran Doğan, Erdoğan'ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı görevden alacağını, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın ise sağlık sorunları gerekçesiyle affını isteyeceği yazdı.

Doğan, köşe yazısında “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atanan Prof. Vedat Işıkhan’ın Vedat Bilgin'den sonra hükümetin elini kolaylaştıracak adımlar atamadığı, Vedat Bilgin döneminde olduğu gibi hükümete seçim kazandıracak çalışmalar yapamadığı belirtiliyor. 14 Mayıs 2023 seçimleri öncesinde çıkarılan EYT çalışmasının AK Parti'ye seçim kazandırdığı ancak Vedat Işıkhan'ın bu türden yeni çalışmalar hazırlayamadığı için tepki topladığı ifade ediliyor” ifadelerine yer verdi.

Üstü çizilen isimlerden bir diğerinin de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olduğunu yazan Doğan, köşesinde şunları dile getirdi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir kabine değişikliği sırasında Bakan Koca'yı görevden almasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu iki isme ek olarak Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın da ailesindeki sağlık sorunları gerekçesiyle affını isteyeceği belirtiliyor.”

Kaynak: https://www.elipshaber.com/erdogan-iki-bakani-gorevden-alacak  

Editör: Haber Merkezi