Belediye Başkanı Nursi Çeleğen İlçede devam eden kaldırım çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İlçenin her Köşesinde kaldırım çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Çeleğen "Şehir merkezinde kaldırımları yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Hem şehrin görünümüne uygun modern bir yenileme çalışması yapıyoruz, hem de kaldırımları engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getiriyoruz. Yeni kaldırımlarda tekerlekli sandalyeler için rampalar da yer alıyor dedi. 

Özelikle Ekinözü Çok Programlı Lisesi yolunda öğrenci ve vatandaşların kaldırım olmadan kullanmak zorunda oldukları araç yolu korku dolu anların yaşanmasına neden oluyordu Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Öğrencilerimizin Kullandıkları yolun sorunu çözdük dedi. 

İlçe merkezinde bulunan birçok okula ulaşımda yaya kaldırımı bulunmadığı için öğrencilerin yoldan yürümek zorunda kalmaları Bizim adaylığımız döneminde birçok kez gündeme gelmişti Başkanlık görevine geldiğimiz andan itibaren vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için elimizi taşın altın koyma zamanı geldiği andı o dakikadan sonra ilçemize ne gibi hizmetler Yapabiliriz düşüncesine girdik Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç beyden Allah Razı olsun bizlere gerekli destekleri verdi.  

Özelikle eğitimi ve eğitim kurumlarını önemseyen çalışmaları ile bilinen Belediye Başkanı Çeleğen, eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına karşılık veren hizmetlerin ilçe genelinde geniş bir yelpazede sürdüğünü belirtti.  Ekinözü Öztürk Mahallesi’nde mevcut Ekinözü Çok Programlı Lisesi yolundaki sorunları Çözdük dedi.