İl genelinde ihtiyaç olan bölgelerde sentetik çim serimi yapan Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 15 bin metrekare alanı sentetik çim serimi ile kaplayarak hizmete sundu.

Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan sentetik çim serimi çalışmasında; Süha Erler Lisesine 412 metrekare, Erkenez Ortaokuluna 937 metrekare, Yeşilyöre Mahallesine 681 metrekare, General Hayri Tarhan Kışlasına 1730 metrekare, Sezai Karakoç İlkokuluna 876 metrekare, Büyükşehir Belediyesi Spor Tesislerine 1488 metrekare, Menzelet Mesire Alanı Sahasına 924 metrekare, Prof.Dr. Aziz Sancar Mesire Alanına 836 metrekare, Rasim Özdenören İlkokuluna 524 metrekare, Hasan Balcı İlkokuluna 535 metrekare, Bahaettin Karakoç İlköğretim Okuluna 309 metrekare, Ahmet Bayazıt İlkokuluna 480 metrekare, Aksu Cezaevi Sahasına 880 metrekare, Kahramanmaraş Özel Eğitim Merkezine 200 metrekare, 100. Yıl Ortaokuluna 1238 metrekare, Gazi Kışlasına 558 metrekare, Fatih İlköğretim Okuluna 545 metrekare, Ömer Faruk Arıkan Ortaokuluna 1269 metrekare, Aliya İzzetbegoviç Rekreasyon Alanına 385 metrekare sentetik çim serimi yapılarak hizmete sunuldu.Bunun haricinde İbrahim Çalık Anadolu Lisesinde, Kervan Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu ve Kavlaklı Mahallesi 40 x20 m ebatlarında halı saha yapım çalışmalarına başlandı.

Öte yandan ihtiyaç olan bölgelerde sentetik halı saha yapım çalışmalarına da ağırlık veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar 12 halı sahayı da halkın hizmetine sundu.

Büyükşehir Belediyesinin bugüne kadar yaptığı sentetik halı saha çalışmaları şunlar: Pazarcık İlçesi Ufacıklı Mahallesi, Nurhak İlçesi Kullar ve Tatlar Mahalleleri, Dulkadiroğlu İlçesi Dereli, Kanuni, Doğukent, Genç Osman ve Karaziyaret Mahallelerine, Onikişubat İlçesi Malik Ejder ve Gayberli Mahallelerine 2’şer adet olmak üzere 12 adet halı saha gençlerin hizmetine sunuldu.
Editör: Haber Merkezi