27/11/2014

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi, ilçeye bağlı 128 mahallede ulaşım hizmetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Deneyimli Başkan Hanefi Mahçiçek’in koordinesinde yürütülen çalışmalarda, kilit parke ve bordür döşenmesi hizmetlerinde cumhuriyet tarihinin rekoruna ulaştı.

Geride kalan yaklaşık 4 aylık süre içerisinde yürütülen birinci ve ikinci etap çalışmalarda, ilçe merkezinde bulunan 47 mahallede 350 bin metrekare, belde ve köyden mahalleye dönüştürülen 81 yerleşim yerinde ise 570 bin metrekare kilit parke ve bordür döşenmesi işlemi tamamlandı.

İhale sürecinin başladığı 18 Ağustos 2014 tarihinden bu yana 1 milyon 342 bin metrekare ihale gerçekleştiren Onikişubat Belediyesi, bu ihalelerde yüzde 70‘lik bir gerçekleştirme sağlayarak toplam 920 bin metrekare yol yaptı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Hizmet anlamında bakir konumda bulunan çok sayıda belde ve köyden dönüşen mahallenin ulaşım eksikliklerini 3 ay içerisinde tamamladıklarını kaydeden Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Göreve başladığımız ilk andan itibaren planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. İlk yılda belde ve mahallelerimizden dönüşen yerlerimizin ulaşım sorununu kesin bir çözüme kavuşturmak istedik ve çok şükür bu noktada büyük aşama kaydettik. Gerçekten ekiplerimiz ibadet yaparcasına çalışarak, hizmet bekleyen bu yerlerin yollarını neredeyse tamamlama aşamasına geldiler. İlk hedefimiz olan ulaşım probleminin çözüme kavuşturulmasının ardından daha farklı hizmetlerle hem merkezdeki hem de kırsal kesimdeki vatandaşlarımızın hizmetine koşmaya devam edeceğiz. Ben emeği geçen tüm personelimi kutluyor, bu çalışmalarda bize moral ve güç veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.-      İŞTE ONİKİŞUBAT’IN GURUR TABLOSU

Fen İşleri Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, 20 bin metrekare üzerinde kilit parke ve bordür döşenen yerleşim yerleri şöyle:

Haydarbey Mahallesi 45 bin metrekare, Kale Mahallesi 28 bin metrekare, Ilıca Mahallesi 35 bin metrekare, Fatmalı Mahallesi 38 bin metrekare, Önsen Mahallesi 70 bin metrekare, Saçaklızade Mahallesi 30 bin metrekare, Tavşantepe Mahallesi 30 bin metrekare, Tekir Mahallesi 45 bin metrekare, Döngele Mahallesi 20 bin metrekare, Kümperli Mahallesi 20 bin metrekare, Şahinkayası Mahallesi 20 bin metrekare, Altınova Mahallesi 26 bin metrekare, Kürtül Mahallesi 40 bin metrekare

Öte yandan, ihaleye çıkılan tüm yerlerdeki çalışmaların 15 Ocak 2015 tarihine kadar tamamlanması hedefleniyor.

Editör: Haber Merkezi