Park ve bahçe yenileme çalışmaları kapsamında Tevfik Kadıoğlu Bulvarı üzerinde bulunan Bağlarbaşı Mahallesi Şehit Piyade Er Ali Dalkara parkını yenileyen Dulkadiroğlu Belediyesi, park içerisinde şehidin anısına bir  de anıt inşa etti. 

Parkın oyun guruplarını, oturma alanlarını, yürüyüş alanlarını ve yeşil alanlarını yenileyen Dulkadiroğlu Belediyesi, Şehit Piyade Er Ali Dalkara anısına özel bir de anıt inşa etti. Ay ve yıldızdan oluşan anıt, üzerinde barındırdığı anlamlarla dikkat çekiyor. Sümbüllü hat sanatıyla yapılan anıtın yıldız bölümünde besmele, ay bölümünde ise Bakara Suresi 154'üncü ayet yer alıyor. 
Bu anlamlı anıtla ilgili konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, vatanı ve milleti uğruna canından vazgeçen tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.Her türlü değerine sahip çıkan Dulkadiroğlu'nun şehitlerine de sahip çıktığını kaydeden Başkan Okay, böyle anlamlı bir anıtı şehit Ali Dalkara adına kendi adını taşıyan parka kazandırdıkları için duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bu konudaki çalışmaların devam edeceğini kaydeden Başkan Okay, konuyla ilgili sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bakara suresi 154'üncü ayette yüce Allah Celle Celalühü şöyle buyuruyor; 'Allah yolunda öldürülen kimseler için 'ölüler' demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz, farkında olmazsınız'. Şehidimiz için yaptığımız anıtta bu ayete yer verdik. Çünkü hiç şüphesiz ki onlar ölü değildirler. Vatanımızı ve milletimizi korumak için canını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu yönde çalışmalarımız devam edecek. Parklarımızda şehitlerimizin isimlerini yaşatmak için elimizden geleni yapacağız."