Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Pazartesi günü mübarek Ramazan ayının başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında, İslam âleminin hasretle beklediği rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’e girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Mahçiçek, ‘Paylaşma Vakti Ramazan’ sözleriyle bu zor günlerde paylaşmanın önemine dikkat çekti.

Başkan Mahçiçek mesajında şu ifadeleri kullandı; “Cenabı Hakk’ın; sabır, ibadet, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak gönderdiği Ramazan-ı Şerif’e bir kez daha ulaşmanın şükrünü yaşıyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise kurtuluşa vesile olarak dini vecibelerimizi yerine getirdiğimiz huzurun ve bereketin ayı Ramazan-ı Şerif, paylaşma ve yardımlaşma ayı olarak gönüllerimizi ve ibadetlerimizi bereketlendirecek. Ramazan ayı, paylaşmanın vaktidir. O yüzden ‘Paylaşma Vakti Ramazan’ düşüncesi ile ‘Ramazan’da birlikte paylaşalım’ düsturu önceliğimiz olmalıdır. Özünde paylaşmak olan bu kutsi ayın sadece oruç tutmak değil, beraberce paylaşma bilincinin kazanılmasında önemli olduğunu belirtmek isterim. Aynı zamanda Ramazan-ı Şerif’in ruhuna uygun bir şekilde küskünlükleri, kırgınlıkları bir kenara bırakarak; hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendirmeliyiz. Bu mübarek ayda yeryüzünü şereflendiren Kur'an-ı Kerim-in, insanlığı kuşatmasını, bedenlere ve kalplere şifa olmasını temenni ediyorum.

“Ramazan ayını dolu dolu geçireceğiz”

Onikişubat Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayını dolu dolu geçireceğiz. Cenab-ı Hakk ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve beraberlik içinde İnşallah Ramazan Bayramı’na da kavuştursun. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan-ı Şerif’in hüznümüzü sevince, mahrumiyetimizi rahmete, muhasaramızı muhasebeye dönüştürmesini Cenab-ı Hakk’dan niyaz ediyorum. Kahramanmaraşlı kardeşlerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyor, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Rabbim, ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı’na kavuştursun. Bu Ramazan, başta Filistin olmak üzere mazlumların zalimlerden kurtuluşuna vesile olsun. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum, sağlıcakla kalın.”

Editör: Haber Merkezi