2014 yılında kurucu Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve ‘Model ve Modern Onikişubat’ hedefiyle geleceğe yönelik birbirinden anlamlı projeleri hayata geçiren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, iki dönemin meclis üyeleriyle iftarda bir araya geldi.

31 Mart Yerel Seçimleri ile görevi devredecek olması sebebiyle meclis üyelerine veda eden Başkan Mahçiçek, sözleriyle de duygulandırdı.

2014-2019 ve 2019-2024 arasındaki iki dönemde görev yapan meclis üyeleri ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar programı, EXPO 2023 Sergi Alanı’ndaki Arasta Çarşısı’nda gerçekleştirildi.

Misafirlerini tek tek karşılayan ve sohbet eden Başkan Mahçiçek, çocuklarla da yakından ilgilendi.

Ezan-ı Şerif’in okunmasıyla dualar eşliğinde oruçlar açılırken, Başkan Mahçiçek’in hayatının anlatıldığı ‘Bir Yetimin Hikayesi: Hanefi Mahçiçek’ kısa filmi duygulandırdı.

“Onikişubat Belediyesi’nin bu başarısında sizlerin çok ciddi gayretleri, emekleri var”

Filmin ardından konuşan Başkan Mahçiçek, önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek “Cenab-ı Hak herkese bir kader çizgisi çizmiş. O kader çizgisi sizi nereye taşırsa oraya gidersiniz. Ben her zaman derim, hepimizin bir kader çizgisi vardır onu da kimsenin değiştirmeye gücü yetmez. Her şeyin bir başı olduğu gibi, görevlerin de bir başı bir de sonu vardır. Dolayısıyla iki dönem belediye başkanlığı görevimizi ayın sonunda inşallah tamamlamış olacağız. Değerli kardeşlerim Onikişubat iyi bir belediye. Bu iyi belediyenin başarısının temel faktörü seçilmiş insanlardır. Yani o belediyenin seçilmiş belediye meclis üyeleridir. Onikişubat Belediyesi’nin bu başarısında siz değerli kardeşlerimizin tümünün çok ciddi gayretleri, emekleri var. Hepinize gönülden, yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“Yeni kurulmuş bir belediyeyi, muhteşem standartlara taşıdık”

On yıllık süreçte inanılmaz bir başarı yakaladıklarını anlatan Başkan Mahçiçek, “Evet gerçekten yeni kurulmuş bir belediyeydik. Hiçbir şeyi yok sıfırdı. Ne belediye binası var, ne makine parkı var, ne parası var ne de makine donanımı var. Bir şey yok yani. Ama o belediye süratle yapılaşmaya geçiyor. Partimizin karşısındaki misafirhaneyi belediye binası olarak düzenliyor ve hizmete başlıyor. Bu on yıllık hizmet döneminde de gerçekten iyi şeyler yapıyor. Bir belediye düşünün ki kurulduğu tarihte 33 trilyon borcu var. Bu 33 trilyon borç, bu belediyeye bağlanan belde belediyelerinde bu belediyeye aktarılmış borçlar. O borç ödeniyor. Bugün Onikişubat Belediyesi’nin Allah'a şükür sigorta borcu yok, vergi borcu da yok. Yani gelecek arkadaşlarımız inşallah sıkıntıda kalmayacaklar. Onlar da inanıyoruz ki inşallah Kahramanmaraş'ımızı bulunduğu yerden daha iyi noktalara taşınması bakımından daha güzel hizmetlere vesile olacaklar. Bizler de bunu hep söylüyoruz. İhtiyaç duydukları zaman sizlerle beraber hep yanlarında olacağız. Ne zaman bizimle beraber yürüyün derlerse yürüyeceğiz inşallah. Bizim dostluklarımız da inanıyorum ki ben makamlarla irtibatlı değil. Bu dostluklar inşallah Cenab-ı Hak bize nefes verdiği sürece devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“Çok değerli katkılarınızdan, hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum”

Sözlerinin devamında meclis üyelerine emeklerinden ötürü teşekkür eden Başkan Mahçiçek, “Ben hepinize tekrar Onikişubat Belediyesi’ne verdiğiniz çok değerli katkılardan, hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak sizlere bizlere çocuklarımıza beraber, yakınlarımızla beraber sağlık içinde güzellikler içerisinde tekrar böyle güzel günlerde mübarek günlerde bir araya gelmeyi inşallah nasip eder diyorum. Hepinize selamlar, saygılar sunuyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hayırlı Ramazanlar olsun diyorum” dedi.

Başkan Mahçiçek, meclis üyeleriyle hatıra fotoğrafı çekildi.

Editör: Haber Merkezi