Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması ile birlikte Kahramanmaraş il genelinde ilçe merkezleri ve kırsal mahallelerde içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturan KASKİ Genel Müdürlüğü Dulkadiroğlu ilçesi Başdervişli Mahallesinde de içme suyu sorununu çözüme kavuşturuyor. Başdervişli Mahalle merkezine Cacık kaynağından 15 kilometre isale hattı ile cazibeli içme suyu takviye çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlayan ve on kilometrelik kısmını tamamlamıştı. Bu yıl içerisinde de 5 kilometrelik kısmında çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Başdervişli Mahallesinde içme suyu sorunu tamamlanmış olacak. 

ELMACIK OBASINA 10 KİLOMETRE HAT VE 2 ADET DEPO YAPILIYOR
Son yıllarda devam eden kuraklık sebebiyle mevcut kaynağın azalması sonucu atıl vaziyette bulunan Çataloluk kaynağı isale hattı ile Elmacık obasına içme suyu olarak kazandırılacak. Mevcut şebekenin eski olması ve mevcut deponun düşük kotta olması sebebiyle yapılacak iki adet içme suyu deposunun yanı sıra 1on kilometrelik şebeke çalışmalarının tamamlanması ile Başdervişli Mahallesinin yanı sıra Elmacık obasında da vatandaşlar kesintisiz içme suyuna kavuşacak.  

MUHTAR VE VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN
KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Başdervişli Mahallesinde devam eden çalışmalar mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanırken Başdervişli Mahalle Muhtarı Seyfettin ŞAHİN yürütülen çalışmalardan dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ’a, KASKİ Genel Müdürü Mustafa UZUNLAR’a ve tüm KASKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.