Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR  işbirliğinde bal üretimini ve kaliteyi artırmak için Baş Dervişli Mahallesinde çiftçilere yönelik " Arıcılık" kursu açıldı.

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref YURDAGÜL kurs programı hakkında "İlçemizde kaliteli arıcılık ve bal üretimi için ilçe müdürlüğü personelimiz sertifikalı eğitime başladılar. Böylelikle bal üretiminde söz sahibi olacak olan gençleri eğiterek bölgedeki arıcılık faaliyetlerine daha fazla katkı sağlanmış olunacaktır”. Dedi’.

Kurs programında Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Veteriner Hekim Şeref YURDAGÜL ve Ziraat Mühendisi Mustafa KEKİK tarafından Dünyada ve Türkiye’de Arıcılık, Arı Bireyleri, Arı Irkları, Arı Zararlıları ve Mücadelesi, İlkbahar ve Sonbahar Bakımı ve Bal Hasadı konularında katılımcı çiftçilere bilgi verilmektedir.

80 saat sürecek olan kurs sonunda, kursa katılan 30 çiftçiye, Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Katılım Belgesi” verilecektir.