Okullar Arası Bisiklet Yarışları Tamamlandı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet proğramında yer alan Yıldızlar ve Gençler Bisiklet yarışmaları 08 Mayıs 2016 Pazar günü Diş Hastanesi önü Sanayi üst kavşağı arasında hazırlanan bisiklet parkurunda düzenlendi.

Okullar Arası Bisiklet Yarışları Tamamlandı
Yapılan turnuvaya 10 Okul takımı ve toplamda 32 sporcu katıldı. Bu güzergahta ilk olarak düzenlenen bisiklet yarışlarında, veliler sporcu öğrencilerini yalnız bırakmayarak desteklediler. Gençler Erkekler kategorisinde sporcular 40 km. Yıldızlar kategorisinde ise 20km. ve 15 km. lik parkurda pedal çevirdiler. 

Sporcular gerçekleştirilen yarışmalarda İl birincisi olarak Okullar arası Türkiye şampiyonasına katılabilmek için Bisiklet parkurunda ter döktüler. Turnuva sonucunda dereceler şu şekilde gerçekleşti.Genç Erkekler (Ferdi) : 1. Sedat Tanır (Sütçü İmam İHL)
        2. Emircan Hoplamaz (Helete Ç.P.A.L)
        3. Erken Çınar (Fatih Anadolu Lisesi)
        4. Bilgin Barak (Helete Ç.P.A.L)

Genç Erkekler (Takım): 1. Helete Ç.P.A.L 

Yıldız Erkekler(Takım): 1. Düzbağ Kasabası Yeşiloba Orta Okulu
        2. Düzbağ Kasabası Orta Okulu
        3. Erkenez Orta Okulu

Yıldız Kızlar(Takım): 1. Düzbağ Kasabası Orta Okulu
        2. Düzbağ Kasabası Yeşiloba Orta Okulu

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Okullar Arası Bisiklet yarışmalarına katılan tüm okul takımlarımızı tebrik eder, Türkiye Şampiyonasında İlimizi temsil edecek olan takımlarımıza Şampiyonada başarılar dileriz. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543