Havalı Tabancada Türkiye Şampiyonlukları Rekorlarla Geldi

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığının 2016 yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Atıcılık Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonası 09-13 Haziran 2016 tarihlerinde Sakarya ili Havalı Tabanca Atış Poligonunda gerçekleştirildi.

Havalı Tabancada Türkiye Şampiyonlukları Rekorlarla Geldi
Genç erkeklerde ferdi olarak mücadele eden ilimiz sporcusu Mücahit Çağrı Kayabaşı 564 puanla Türkiye birincisi olarak finallere girmeye hak kazanmıştır. Finallerde 194,1 puanla Türkiye Şampiyonu olmuştur. Yine Genç Erkeklerde ferdi olarak yarışan M.Melih Paksoy 552 puanla Türkiye 2.si olarak finallere girmeyi hak kazanmış ve finaller sonucunda Türkiye 3. sü olmuştur.

Genç erkekler takım yarışmalarında Ömer Höbek, Ömer Sarıpınar ve Kürşat Akıncı’ dan oluşan Kahramanmaraş Fatih Anadolu Lisesi takım Türkiye İkinciliği, Batuhan Akar, Mustafa Saatçi, Muhammet Doğukan Pamuk'tan Oluşan K.Maraş Endüstri M.T.A.L Türkiye 4.lüğü elde etmiştir.Yıldız Erkekler Havalı Tabanca müsabakalarında Kahramanmaraş Kervan  Pastaneleri Ortaokulu sporcusu Kamuran Kerim Taşdemir ferdi olarak şampiyonaya adeta damgasını vurarak , 358 Puanla Türkiye Rekoru kırarak Türkiye Şampiyonluğunu elde etmiştir.

Ayrıca; Mustafa Turna, Abdulkadir Geylani Akcamuz ve Umut Acer’den oluşan Kahramanmaraş Aslanbey Ortaokulu Takımı 953 toplam puanla Türkiye birinciliğine oturmakla kalmamış, bu kategorideki takım Türkiye rekorunun da yeni sahibi olmuştur.

Havalı Tabanca Türkiye şampiyonasında başarılar ve rekorlar gelmeye devam etti.Yıldız Kızlarda yine İlimiz Sporcusu  Esma Evrensel 347 Puan atarak  Okul Sporları Türkiye Rekorunun yeni sahibi olup, Türkiye Şampiyonluğunu elde etmiştir. Takım yarışlarında  Esma Evrensel, Gökçen Gürlek ve Ayşegül Bilgen’ den oluşan Kahramanmaraş Gazi Ortaokulu Havalı Tabanca Takımı 989 toplam puanla Türkiye Şampiyonluğunu elde etmişlerdir.

2011 yılından beri faaliyet gösteren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Havalı Tabanca Atış poligonu Okul Sporlarında da meyvelerini vermiş olup Türkiye Rekorları ve Şampiyonlukları elde edilmiştir.
   
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak şampiyonluk ve rekorlar kırarak Okul Sporları Havalı Tabanca branşında Büyük Başarılara İmza Atan Sporcularımızı, Antrenörleri Yusuf Tuğsat ve Özkan Çivi'yi tebrik eder başarılarının devamını temenni ederiz.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543