Çetinkaya; Depremde Yaraları Sarmak İçin 7/24 Hizmet Verdik

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Pazarcık ilçeleri olan 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremin enkaza çevirdiği Kahramanmaraş’ta Depremin yaralarını sarmaya çalışan Çağlayancerit Devlet Hastanesi tam kadro hizmet verdi.

Çetinkaya; Depremde Yaraları Sarmak İçin 7/24 Hizmet Verdik

Salgın, deprem ve her türlü afette hizmet veren Çağlayancerit Devlet Hastanesi, pandemi sonrası dönemde verdiği hizmetler sonrası Deprem’de de sorunsuz bir hizmetle vatandaşın yaralarını sardı.

Tam teşekküllü her alanda uzman sağlık personeli ve ileri tıp teknolojileriyle donatılan hastane Depremden hafif etkilenirken yenileme ve boya badana gibi tadilatlarla hijyenik ortamda hizmetini sürdürdü.

İlçe merkezine yakınlığıyla stratejik bir konuma sahip olan hastane Acil durumlar içinde Kovid-19 pandemisinde etkin rol aldığı gibi Depremden Zarar gören Depremzedeler içinde normalleşme sürecinin hızlanmasına katkı sunuyor.

20 yatak kapasiteli Çağlayancerit İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Salih Çetinkaya, “İlçe olarak depremden az etkilendik ama tabi ufak tefek hastanemizde çatlaklıklar oluştu. Lakin bir onarım ve yenilemelerle hastanemizi hijyenik bir ortama kısa sürede çevirdik. Tam Teşekküllü bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Çağlayancerit İlçe Devlet hastanemiz Küçük ölçekli hastanede olması gereken tüm birimlerin mevcut ve Depremden etkilenen vatandaşlarımızı hastanemizde misafir ediyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Eren Çetinkaya
Ahmet Eren Çetinkaya - 2 ay Önce

Hastane yönetimi personelleri depremde çok büyük başarı gösterdiler. Hastane 7/24 hizmet verdi göz ardı edilmemesi bir başarı personelleri en içten dileklerimle kutluyorum

SIRADAKİ HABER