ADS Uzmanlar Göreve Başladı

Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine atanan Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Engin Volkan DİKEÇ ve Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı Nurhan ALTAY göreve başladı.

ADS Uzmanlar Göreve Başladı
Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Engin Volkan DİKEÇ “Protetik Diş Tedavisi eksik veya kaybedilmiş dişlerin yerine yapay olarak yenilerinin getirilmesi olduğunu belirterek, protetik diş tedavisi dişlerin şekil, form bozuklukları ve eksikliklerinin tedavisini, ağız fonksiyonlarının düzenlemesini ve tamamlanmasını sağlayan, ayrıca hastanın görüntüsünün ve estetiğinin iyileştirilmesinde etkili olan bir tedavi yöntemidir”dedi. Protetik Diş Tedavisi Uzmanı DİKEÇ, porselen diş, kron, köprü, çivi diş, implant diş, takma diş, damak, kancalı diş diye tabir edilen terimlerin hepsinin bu branşın hizmetleri olduğunu sözlerine ekledi.

Restoratif Diş Tedavisinde ise, diş çürüklerinin, aşınmış dişlerin, renklenmiş dişlerin hassas dişlerin, aralıklı dişlerin, kırık dişlerin, şekil, doku ve form bozukluğu olan dişlerin tedavisinin gerçekleştirildiği ifade edildi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543