112 Hizmet Kalite Standartları Eğitimi

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Kalite Sistemleri (SHKS) gereğince 112 Hizmet Kalite Standartları kapsamında Kahramanmaraş İl Ambulans Servisi Başhekimliğinin Kalite Birimi tarafından, il genelindeki 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarında çalışan sağlık personellerine, 05-06 Kasım 2014 tarihleri arasında iki günlük hizmet içi eğitim düzenlendi.

112 Hizmet Kalite Standartları Eğitimi
 Toplantıya katılan 151 personele; Acil sağlık Hizmetleri  Şube Müdürü Dr. İsmail Kahraman, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mustafa Bolat,Sağlık Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Ahmet Balsever  ve 112 Kalite Direktörü  Murat Kışlal tarafından ;çalışan ve hasta güvenliği ,kişisel koruyucu ekipman kullanımı,113 beyaz kod, iletişim becerileri ve kalite standartları konularında eğitimler verildi.

Necip Fazıl Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Doktorlarından Uzm. Dr. Evrim Gülderen; sağlık çalışanları için el hijyenin, sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonların kontrolü ve önlenmesinde en önemli araç olduğu; bunun yanında, delici -kesici alet yaralanmaları ve alınması gereken önlemler konusunda da bilgi verdi.

Eğitim soru cevap şeklinde sona erdi.

Daha sonra, düzenlenen eğitim semineriyle ilgili konuşan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet İlker ÇİTİL, “Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Sistemleri gereğince verilen bu eğitimlerde vakaya yaklaşım, el hijyeni, çalışan güvenliği, kullanılan araç ve gereçlerin periyodik bakım ve temizliği gibi konularda düzenli bir şekilde eğitim veriliyor. Stresle başa çıkma, olay yeri gerginliğine kapılmadan acil vakaya müdahale için gerekli aktif yaklaşımı sergilemeleri konularında da eğitim veriliyor. Bu eğitimlerde mesleki zorlukların ve insan psikolojisine de vurgular yapılarak acil vakalara en etkin bir şekilde müdahale etmenin yolları anlatılıyor.


112 çalışanlarına iki günden beridir verilen eğitimde de vakaya çıkan arkadaşlarımızın hijyenle ilgili ve  delici -kesici  alet yaralanmalarında alınması   gereken tedbirler konusunda, sağlık personelimizi sürekli zinde tutmak ve görev bilinci içerisinde hizmet ifa etmelerini sağlamak hedefleniyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543