google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Öztunç, Yurtdışında Mahsur Kalan İşçiler İçin Bakanlığı Göreve Çağırdı

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, yurtdışında mahsur durumda olan işçilerin bir an önce Türkiye’ye getirilmesi için Dışişleri Bakanlığını göreve çağırdı.

Öztunç, Yurtdışında Mahsur Kalan İşçiler İçin Bakanlığı Göreve Çağırdı

Meclis’te yerinden söz alan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalıkla mücadele edenlere de acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasında, 50-60 kişi civarında olan hemşerileri de dâhil Kuveyt ve Cezayir’de mahsur kalan işçilerin aynı öğrencilere uygulanan şekilde yurda getirilmesi için çağrıda bulundu.

“İŞÇİLERİMİZİ UNUTMAYALIM”

Öztunç şunları söyledi;

“Öncelikle şunu söylemek istiyorum; yurt dışında çalışan çok sayıda işçimiz var, benim seçim bölgem Kahramanmaraş'tan da örneğin Kuveyt'te işçilerimiz var. Yaklaşık 500 işçi Kuveyt'te şu sıralarda mahsur kalmış durumda, bunların 50-60 civarında olanı benim hemşehrilerim Kahramanmaraşlılar ve Elbistanlılar. Bunların bir an önce Türkiye'ye getirilmesi gerekiyor. Bunun için, Cezayir ve Kuveyt'teki işçilerimizin Türkiye'ye getirilmesi için Dışişleri Bakanlığını bir kez daha göreve çağırıyoruz. Pek çok yerdeki öğrenciler getirildi ama işçilerimizi de unutmayın diyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1467

banner1468

banner1466