Öztunç, Kahramanmaraş’a Verilen Statyum Sözünü Sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, sözü verilen Kahramanmaraş’a stadyum yapımına dair Gençlik ve Spor Bakanından bilgi talep etti.

Öztunç, Kahramanmaraş’a Verilen Statyum Sözünü Sordu

Büyük bir spor hazinesi bulunan Kahramanmaraş’ın 30 büyükşehirden birisi olduğuna dikkat çeken Atom Karınca Öztunç, Bakan Kasapoğlu’na “Kahramanmaraş yeni bir stadyumu hak etmiyor mu?” sorusunu yöneltti.

Komşu iller dâhil çok sayıda ile yeni modern statlar inşa edilirken, Kahramanmaraş pek çok konuda olduğu gibi bu yatırımda da geri planda tutuluyor. Oyuncu sağlığı, tribün konforu, kulüp ve esnafa gelir kaynağı, kentin tanıtımı ve sportif rekabet gibi konularda rakipleriyle yarışamayacak konumda bulunan Kahramanmaraş’ta vatandaşlar bu durumdan oldukça rahatsız durumda.

Seçim dönemlerinde bol keseden verilen sözlerin başında gelen Kahramanmaraş’a stat yapımı konusunda şeffaflık talep eden CHP’li Ali Öztunç, kamuoyunun yoğun talebi doğrultusunda hazırladığı soru önergesini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sundu.

Öztunç’un önergesi ve yanıt beklediği sorular aynen şu şekilde:

            TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Gençlik Ve Spor Bakanı Dr Mehmet Muharrem KASAPOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

                                                                                    Ali ÖZTUNÇ

                                                                                                 Kahramanmaraş Milletvekili

Türkiye’nin birçok iline yeni stadyumlar yapılmasına rağmen, büyük bir futbol geçmişi ve spor hazinesi bulunan Kahramanmaraş bundan mahrum bırakılmıştır. Özellikle seçim döneminde siyasilerce verilen stadyum sözü seçim sonrası unutulmaktadır. Yıllardır iktidar milletvekillerince söz verilen ancak yerine getirilmeyen Kahramanmaraş stadyumu artık şehrimize kazandırılmalıdır.

Buna istinaden;

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER