Nurhak Kurt’a, Elbistan Kısaca’ya Emanet Edildi

İlçeleri kongre heyecanı sardı. 15 Kasım’da Nurhak ve Elbistan’la başlayan AK Parti kongre süreci, 6 Aralık’a kadar tüm ilçelerde tamamlanmış olacak.

Nurhak Kurt’a, Elbistan Kısaca’ya Emanet Edildi
 İlk olarak Nurhak ilçesinde başlayan kongrede mevcut Başkan Baki Kurt tekrardan ilçe Başkanı olarak seçilerek güven tazeledi.

Kongrede ilk olarak konuşma yapan AK Parti Kahramanmaraş il Başkanı Av. Metin Doğan; “

Nurhak ilçemiz bizim için çok önemli. Onun için ilçemizde daha çok çalışıp bu ilçemizi de parti belediyemize katacağız.” Dedi.

Çözüm sürecine değinen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam ise; “ Çözüm sürecinin önüne taş koymak isteyenleri yeneceğiz. Birlik bütünlük içerisinde daha güçlü Türkiye hedefiyle gücümüze güç katacağız.” Diye belirtti.


Elbistan Kısaca ’ya Emanet

Daha sonra Elbistan ilçesinde yapılan 5. Olağan genel kurulda yine mevcut Başkan Yunus Kaan Kısaca seçilerek bir kez daha güvenoyu almayı başardı.

Kongreye TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün yanı sıra AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nevzat Pakdil,Mehmet Sağlam, Yıldırım Ramazanoğlu, Sevde Beyazıt Kaçar ve Sıtkı Güvenç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş, İl Başkanı Av. Metin Doğan, çevre ilçelerin belediye başkanları ve ilçe başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, delegeler, partililer ve vatandaşlar katıldı.


Başkan Kısaca, yapmış olduğu açılış konuşmasında; "Bizler bir aileyiz. Birlik, beraberlik içerisinde şehrimizi ve ülkemizi daha iyi hizmetlere götürmek için çaba göstereceğiz. Her zaman hem milletimiz, hem AK Parti'miz hem de ülkemiz en çok da Elbistan'ımız kazanmış oldu. Bizler, AK Partililer olarak bir aileyiz. Bugün dünyada Müslüman coğrafyasında zulme uğrayan kardeşlerimizi gördüğümüz zaman burada ne kadar boş şeylerle uğraştığımızın farkına varmamız gerekiyor. Birbirimizin arkasından açık aramak, en ufak bir şeyi sorun haline dönüştürmek ve bir tarafta da ezilen Müslümanları görmek. Bunları karşılaştırdığımız zaman rabbimize ne kadar şükretsek azdır" dedi.

Doğan; “17 Ocak tarihinde il kongresini yapacağız”


AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Metin Doğan ise; “Nasıl Kahramanmaraş Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biriyse Elbistan’da Kahramanmaraş’a ilham vermiş ruh vermiştir.   6 Aralık’ta tüm ilçe kongrelerini tamamlamış olacağız. 17 Ocak tarihinde ise Kahramanmaraş il kongresini yapacağız. Kongreler partilerin yenilenmesi birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi kardeşlik duygularının devamı için büyük önem arz eden toplantılardır. Ben buradan partimize daha önce emeği geçen çok değerli dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni ilçe yönetimimize başarılar diliyorum. Ak parti Kahramanmaraş’ta birlik bütünlük içerisinde hizmetlerine son hız devam ediyor. Bir ilde ne varsa Elbistan’da da muhakkak o olacak. İlçemizde ne eksiklerimiz varsa bundan dönemdeki zamanda eksiklerimizi gidereceğiz. Elbistan’ımız oniki şubat ilçemizden ve Dulkadiroğlu ilçemizden hiçbir farkı olmayacak” diye belirtti.

Başkan Doğan'ın ardından katılımcılara seslenen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih da, kongrelerin bir bayram olduğunu söyledi.

Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük ise, "İnşallah kongremizin Elbistan'ımıza, ilimize ve hizmet etmede katkıda bulunmasını temenni ediyorum. Allah hayırlı ve Uğurlu etsin" dedi.


Daha sonra AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş milletvekili Nevzat Pakdil; “ Yeni Türkiye'ye yeni siyaset dili lazım. Onun için bir ve beraber olmamız gerekiyor. Başarı hepimizindir ve bu başarı daha da yükselerek devam edecek. Bizde ayrılık gayrilik yoktur. Bu millet tarihi ile geçmişi ile yüzleşiyor” diye kaydetti.

Programın son konuşmasını ise TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün yaptı.

Üstün, "AK Parti'nin birlik ve beraberliğini gördüm. Birlik olunca başarı da geliyor. Kahramanmaraş, AK Parti'yi kurulduğundan beri desteklemiştir. En son seçimde yüzde 71,5 oranında oy verdiniz. Elbistan’ımızı pırıl pırıl yapacağız. Hizmet bizim işimiz. Bizim idealimiz sadece hizmet değil. Mazlumlara elimizi uzatamıyorsak siyasetimiz eksik kalır. Bizler, dünya mazlumlarının gözyaşını da sileceğiz, ülkemize de en iyi hizmeti yapacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1541