Dedeoğlu, Hükümete Kumaşır Gölünü Sordu

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş, her yıl turizm, sanayi, tarım ve hayvancılık gibi sektörleri bakımından Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirterek, bu nedenle, Kahramanmaraş’ın yatırım hizmetlerinin artırılması gerektiğini vurguladı.

Dedeoğlu, Hükümete Kumaşır Gölünü Sordu
 Kahramanmaraş’ın yatırım hizmetlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine taşımayı sürdüren MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kumaşır Gölü düzenlemeleriyle ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:

“Kahramanmaraş’ın Hacı Mustafa Köyü Kumaşır Gölü düzenlemeleri konusunda her hangi bir çalışmanız var mıdır? Var ise bu çalışmaları ne zaman başlatıp, ne zaman bitirmeyi düşünüyorsunuz?”

Öğretmenlerin yer değiştirme konusunda yaşadıkları mağduriyetleri ve hükümet tarafından getirilmesi planlanan “kiralık işçi” uygulamasını da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, bu konulardaki önergelerinde de şu sözlere yer verdi:

Öğretmenlerin yer değiştirme konusunda yaşadıkları mağduriyetleri düzeltmek yerine hükümet her geçen gün yenilerini eklemektedir.

Özel sektörde çalışan öğretmen eşlerine uygulanan 1 yıl prim şartının 3 yıla çıkarıldığı doğru mudur? Doğru ise bu uygulama Anayasa’nın devletin ailenin bütünlüğünü koruma ilkesine aykırı değil midir? Aykırı olduğunu düşünüyorsanız prim şartı uygulamasından vazgeçmeyi planlıyor musunuz? Bu konuda bir çalışmanız var mıdır?

Hükümetin yeni bir uygulama başlatarak istihdam bürolarına işçi kiralama yetkisi vereceği belirtilmektedir. Bu uygulama kapsamında şirketler kadrolu elemen çalıştırmak yerine, günlük ve saatlik işçi kiralayabilecek.

Hükümet olarak böyle bir çalışmanız var mıdır? Var ise bu uygulamayı ne zaman ve ne şekilde başlatmayı planlıyorsunuz?

Günlük ve saatlik işçi kiralama uygulaması kadrolu işçi istihdamını azaltarak, iş güvencesini ortadan kaldırmaz mı? Çalışanların iş güvencesine nasıl sahip çıkmayı düşünüyorsunuz?”

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1539

banner1538

banner1541