Çayır; Farklı Düşünenler Ötekileştiriliyor

Türkiye’nin hızlı bir şekilde normalleşmekten uzaklaştığını söyleyen Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, Türkiye’de farklı düşünen insanların ötekileştirmemesi gerektiğini belirtti.

Çayır; Farklı Düşünenler Ötekileştiriliyor
 BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır Kahramanmaraş’ta parti üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Türkiye’nin hızlı bir şekilde normalleşmekten uzaklaştığını öne süren Çayır, Türkiye’de Farklı düşünen insanların ötekileştirmemesi gerektiğini belirtti.

 Başkanlık sisteminin doğru zeminde tartışılması gerektiğine dikkat çeken Çayır; “Türkiye hiçbir zaman ortak düşünceyi kaybetmemeliydi. Türkiye’ye çok güzel hizmetler yapmak istiyorsunuz da parlamenter sistem buna engel mi oldu? Eğer CHP Başkanlık sistemini savunsaydı Ak Partili arkadaşlar yine de Başkanlık sistemini savunur muydu bunu çok merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

 Siyaseti meslek olarak yapmadıklarına değinen Çayır şunları söyledi; “Bir insan aynı zamanda doktor, aynı zamanda mühendis, aynı zamanda baytar olamaz. Bütün soruları bir kişiye sorup da cevap almak mümkün değildir. Başkanlık sistemini doğru zeminde tartışalım. Bunlar bizim tapu değildir.  Bu millet başkanlık sistemini isterse kimse buna bir şey diyemez. Biz kendilerine ayna tutuyoruz ki yapmış olduğu hataları yapmasınlar. Biz doğruya doğru yanlışa yanlış deriz. Bütün demokratik toplumlarda bu böyle olur. BÜYÜK Birlik Partisi yakın bir zaman içerisinde büyük kongresini yapacak. Seçimlerde başarılı değiliz. Ama bizim yapmış olduğumuz siyaset bir meslek değil. Biz kazanarak siyasete para yatırıyoruz. Davanın adı vatan davasıdır.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1539

banner1538

banner1541