Akpınar: Ülke İhanet Altında

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, yaptığı basın toplantısında iktidara yüklendi ve çarpıcı açıklamalarda bullundu.

Akpınar: Ülke İhanet Altında

Ülke gündemini değerlendirmek üzere basın mensuplarıyla  bir araya gelen MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, AK Parti hükümetinin barış süreci yutturmacası adı altında sürdürdüğü ihanet süreci doğrultusunda çocuk katili Öcalan ile devam ettirdiği müzakereler, diğer yandan Kobani diye isim uydurdukları, tarihi ismi Ayn el Arap olan Suriye’deki bir ilçede bulunan PKK’nın kolu PYD teröristlerini korumak için anayasa suçu işleyerek, Türkiye toprakları üzerinden koridor açılmasına izin verip Peşmergeler’in geçişini sağlanması, ülkemizin ne deneli bir tehlike ve ihanet altında olduğunu ifade etti.

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar,  parti binasında yaptığı açıklamada, “Diğer yandan ABD uçakları, bu PYD teröristlerine havadan silah ve mühimmat indirirken, bunların bir kısmı kanlı IŞİD militanlarının eline geçmiş, diğerleri ise, PKK uzantısı PYD’lilerin elindedir. Bizim basiretsiz yöneticilerimiz ise 12 yıldır sürdükleri yanlış dış politikaların bir sonucu olarak, eli kolu bağlı olan biteni izlemektedirler. Bu silahlara yarın gerek IŞİD militanları, gerekse PKK ve PYD terör örgütleri tarafından Türkiye’ye çevrildiğinde, bunun hesabını AKP hükümeti nasıl verecektir.

Komşularımızla sıfır sorun diyerek başladıkları dış politika sürecinde, kısaca adı BOP diye nitelenen ve eş başkanlığını yürüttüklerini öğünerek ilan ettikleri Büyük Ortadoğu Projesi sayesinde sorunsuz bir tek komşumuz kalmamış, Ortadoğu kan gölüne dönmüştür. Zamanın başbakanı, kardeşim Esad diyerek boy boy resimler verirken, ne olduysa düşmanım Esed diyerek neredeyse komşumuz Suriye’ye savaş açma noktasına gelinmiş, Suriye’nin parçalanması ve sınırımızda PKK’nın oluşturacağı yeni düşman devletler kurulması tehlikesiyle karşı karşıya gelmiş durumdayız” dedi.

ÜLKE EKONOMİSİ RAYDAN ÇIKTI

AKP hükümetinin barış süreci diye adlandırdığı ucu kapalı, sonu belirsiz ve içi boş olan bu süreçte, kanlı PKK örgütünün taviz üstüne taviz koparmakta olduğunu ileri süren Akpınar, “Biryandan askerimize v e polisimize kurşun sıkmakta, güneydoğu bölgemizde ise ayaklanmalar meydana gelmektedir. AKP iktidarı ise eli kolu bağlı, her kafadan bir avaz birkaç demeç vererek işi geçiştirmeye çalışmaktadır. Bu ayaklanma provalarında 41 kişi hayatını kaybetmiş,  devamında ise Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde çarşı ortasında üç askerimiz sivil vaziyette çarşıda alış-veriş yaparken arkadan kahpece kurşunlanarak şehit edilmiş, yine bir askerimiz Diyarbakır’da, çarşıda aşeren hamile eşine yiyecek almaya çıkmışken, hem de hamile eşinin yanında arkadan kahpece vurularak şehit edilmiştir.  AKP yetkilileri ise h ala papağan gibi ‘barış süreci’ kelimesini tekrarlayıp durmakta, ülkeyi bölünmenin eşiğine getirip,  hala hain PKK’yla görüşmekte ve tavizler vermeye devam etmektedir. 40 binden f1azla cana mal olana bu eli kanlı terör örgütüne dur demenin zamanı çoktan gelmiş ve geçmektedir” diye konuştu.

ESNAF SİFTAHSIZ DÜKKÂN KAPATMAKTA

Akpınar, ülke ekonomisinin raydan çıktığını da iddia ederek, enflasyonun frenlenemez olduğunu savundu,“Petrol fiyatları uluslararası piyasada en düşük seviyede iken, biz neredeyse dünyanın en  pahalı akaryakıtını tüketmekteyiz. Çiftçimiz hergün biraz daha yükselen mazot, gübre ve tohum maliyetleri yüzünden perişan haldedir. Esnafımız siftahsız dükkân kapatmakta, memur ve emeklilerimizi yoksulluk sınırının işçilerimiz ise açlık sınırının altında inim inim inlemektedir.  Uygulanan sadaka ekonomisi ile insanlarımız çalışmaktan kaçınıp, tembelliğe sürüklenmekte, borçlanma ekonomisi yüzünden de kullandıkları banka kredilerini ödeyemez duruma gelmiş ve borç batağı içinde yüzmektedirler. AKP hükümeti, memura ve emekliye yıllık yüzde 6 zam verirken, işçiyi zaten açlık sınırının altında ezmekte, elektrik ve doğalgaza bir defada yüzde 10’un üstünde zam yaparak her şeyin pahalanmasına sebep olmuşlar, ama hala sırıtarak enflasyonun yüzde 10’un altında olduğunu ilan ederek utanmadan yalan söylemektedirler.” İfadesini kullandı.

KURTULMA VAKTİ GELDİ

Başkan Akpınar, açıklamasının son bölümünde ise, ülkemizin bölünmenin eşiğine geldiğini,  sınırlarımızın da yolgeçen hanına döndüğünü kaydederek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı; “Hırsızlıklar ve yolsuzluklar adeta yasal hale getirildi. Bakan çocuklarının evlerinde para kasalarının ve ayakkabı kutularının içinde deste deste dolarların çıktığı, evlerinde sakladıkları paraları iki gecede taşıyıp bitiremedikleri bu iktidar(sızlar)ından kurtulmanın zamanı gelmiş ve geçmektedir. Ana muhalefet partisi lideri Kılıçdaroğlu ise PYD terör örgütü değildir diyerek, gerçek yüzünü ortaya koymuş, konuştukça AKP hükümetinin ekmeğine yağ sürmekte, karşılıklı paslaşarak Türk milletini uyutmaktadır. Bu ülkeye onlardan da bir hayır gelmeyeceği gün gibi aşikârdır. Bütün bunların ışığında, Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin tek umudu, Türk Milliyetçileridir. Gençlik teşkilatı, ülkü ocaklarıdır, siyasi partisi de Milliyetçi Hareket Partisidir”

Akpınar son olarak, halkımızın mübarek muharrem ayını da kutlamayı ihmal etmedi, arkasından da basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1541