Köksal, “Kadınlarımızın dokunduğu mahallelerimiz, diğer mahallelerimize örnek olacak” dedi.

Meclis çalışmalarından bulduğu her fırsatta seçim bölgesi Kahramanmaraş’a gelerek vatandaşlarla bir araya gelen ve yerel yönetimlerin çalışmalarını yerinde inceleyip takip eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Tuba Köksal, son olarak gerçekleştirdiği anlamlı ziyaretlerle kadınlara destek oldu.

E18903E0 1635 4C6C 8B61 7B18Dc4859Ae
31 Mart’ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri’nde göreve seçilen 11 kadın muhtarından İstasyon, Ertuğrul Gazi, Vadi, Tekerek, Yirmiikigün, Maarif ve Selçuklu muhtarını, beraberinde AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz, Onikişubat İlçe Kadın Kolları Başkanı Nursel Kaçamaz ve Dulkadiroğlu Kadın Kolları Başkanı Harika Fatma Açıksarı ile ziyaret eden Köksal, kadın muhtarların çalışmalarını ve sorunlarını yakından dinledi.
Yerel yönetimlerin daha verimli çalışabilmesi için kadın muhtarların rolüne vurgu yapan Köksal, kadın muhtarların sorunlarına kayıtsız kalmayacaklarını söyledi.

Kahramanmaraş Savunma Sanayisinde Öncü Olacak Kahramanmaraş Savunma Sanayisinde Öncü Olacak

Dd000E4A Ddca 41F2 Ae0C B42F9Ff050D8
Ziyaret sırasında, kadın muhtarlar Köksal’a mahallelerinde yaşadıkları sıkıntıları ve çözüm önerilerini aktardı. Eğitim, sağlık, altyapı gibi konularda taleplerini dile getiren muhtarlar, Köksal’dan bu konularla ilgili destek istedi.
Köksal, kadın muhtarların sorunlarına kayıtsız kalmayacaklarını belirterek, “Kadınların yerel yönetimlerde daha aktif rol alması, toplumun tüm kesimlerine daha hızlı ve etkili hizmet götürülmesini sağlayacaktır. Bu bağlamda kadın muhtarlarımızın taleplerini dikkate alarak gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

Dd000E4A Ddca 41F2 Ae0C B42F9Ff050D8-1

“Kadınlarımızın dokunduğu mahallelerimiz örnek olacak”
Kadınların görev yaptığı mahallelerin diğer mahallelere örnek olacağına inandığını kaydeden Köksal, “Bugün İl Kadın Kolları Başkanımız Asuman Yavuz, Onikişubat İlçe Kadın Kolları Başkanımız Nursel Kaçamaz ve Dulkadiroğlu Kadın Kolları Başkanımız Harika Fatma Açıksarı birlikte Dulkadiroğlu ve Onikişubat’ta kadın muhtarlarımızın görev yaptığı mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu ayrı bir mutluluk veriyor. Sayıları elbette çok az, 710 mahallenin içerisinde 11 mahallemizde şuan kadın muhtarımız var. İnanıyorum ki bu sayı bir sonraki seçimde daha da artacak. Çünkü farkı mahallelilerimiz de görecek ve komşu mahallelerde de adaylarımız ön plana çıkacak diye düşünüyorum. Neden ön plana çıkacak? Çünkü kadının zaten hani kendi evinin içerisinde pek çok sorumluluğu olduğu için çoklu düşünme yeteneği daha yüksek. Bu nedenle bulundukları mahalleyi daha da güzelleştireceklerine inanıyoruz. Bir de kadınların muhatap olabilecekleri bir kadın muhtarın olması ayrı bir kolaylık olacak mahalleli açısından. Mahallenin pek çok ihtiyacı olabiliyor. Kadınlarda 6 Şubat depreminden sonra bu ihtiyaçları bizzat hani zorlu şartlarda gördükleri için ihtiyaç hissedip muhtar olmaya karar vermişler. Kadın muhtarlarımız böyle zorlu bir sürece girmişler, cesaret gösterip kazanmışlar. İnşallah kadınlarımızın görev yaptığı mahallelerimiz örnek mahallelerimiz olacak. Biz de elimizden geldiğince destek vereceğiz. Elbette ki tüm şehrin vekiliyiz, herkese destek vereceğiz ama burada bir pozitif ayrımcılık da elbette ki olacak. Allah sayılarını arttırsın, hayırlı işlerde buluştursun. Muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.
Köksal, kadın muhtarlarla düzenli olarak bir araya geleceğini ve onların yanında olmaya devam edeceğini ifade etti.
Ziyaretler, karşılıklı fikir alışverişleri ve çözüm önerileri ile son buldu.

Editör: Melek Özgür