Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu Sezonu Açıyor

KDT 2014-2015 Sezonunu ‘Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye’ İle Açıyor.

Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu Sezonu Açıyor
 Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi içinde bulunan Kahramanmaraş Devlet Tiyatroları Ünlü öykücü Sait Faik Abasıyanık’ın yazdığı “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” ile 2014-2015 sezonu sahnesini açıyor.

22-23 Ekim Çarşamba ve Perşembe akşamları saat 20.00’de tiyatro severler ile buluşacak olan oyunu, 2007 yılında kaybettiğimiz ünlü oyuncu Savaş Dinçel tarafından oyunlaştırıldı ve Murat Çıdamlı tarafından yönetildi.

Konu ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu Müdürü Orhan Başpınar: “Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraşlı tiyatro sever hemşerilerimizin ilgisi ile Türkiye’de doluluk oranı bakımından derece yaptık. Bu ilgi ve alakayı yine göstereceklerine olan inancımızı taze tutuyor ve 2014-2015 sezonunu açtığımız bu güzel oyunumuza tüm tiyatro severleri bekliyoruz. Bilet fiyatlarımızda hiçbir değişiklik yok yine tam bilet 5, öğrenci bileti 3 TL, ayrıca balkonumuzun fiyatları da tam 4, öğrenci 2 TL ” dedi.


Ünlü öykücümüz Sait Faik Abasıyanık’ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçkiyle bu oyun; müzik, dans ve görsel efektleriyle genç seyircimizi edebiyatla buluşturmayı hedefliyor. Konusunu ise Sait Faik Abasıyanık şöyle anlatıyor; “Kuşları boğdular, çimenleri söktüler, yollar çamur içinde kaldı… Dünya değişiyor dostlarım. Günün birinde gökyüzünde, güz mevsiminde artık esmer lekeler göremeyeceksiniz. Günün birinde yol kenarlarında, toprak anamızın koyu yeşil saçlarını göremeyeceksiniz. Bizim için değil ama çocuklar, sizin için kötü olacak. Biz kuşları ve yeşillikleri çok gördük. Sizin için kötü olacak. Benden hikâyesi…”                                                                                                                                                                                                                                                      

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543