Platformun kurulduğunu duyurmak için basın mensuplarıyla bir araya gelen Kızıl Elma Platform Sözcüsü Adem Gürz ve Platform Üyesi Murat Çakıroğlu, kentin bütün sorunlarını ele alıp çözüm önerilerini yetkililere aktaracaklarını ifade ettiler.

Platformun kuruluş amacını ve ilkelerini aktaran Gürz, şu şekilde konuştu; “Kahramanmaraş’ı yeniden inşa sürecinde, projeler üretmek her alanda verimli olacak çalışmalar yapmak.

Milli ve yerli politikaların anlaşılmasına ve anlatılmasına katkı sağlamak, destek vermek.

Türkiye’nin Turan yolundaki yürüyüşünün önemi noktasında, vatandaşlarımız nezdinde farkındalığı artırmak. Türk birliğinin önemini ve anlamını toplumla paylaşmak, anlatmak.

Şehrimizin problemlerini ve hemşerilerimizin sorunlarının tespitini yapmak ve çözümler üretmek.

Gençliğin deprem sonrası; sosyolojik, psikolojik sorunlarının tespiti ve çözümü üzerine çalışmalar yapmak.

Deprem sonrası oluşan travmaların giderilmesi, sanat, spor ve kültürel faaliyetlerin yapılması için, girişimler yapmak ve oluşabilecek sorunlarla mücadele etmek.

Şehrimizde deprem sonrası oluşan nitelikli istihdam sağlama noktasındaki, sorunların, tespiti ve çözümleri üzerine çalışmalar yapmak.

Şehrimize dair belirlediğimiz problem ve talepler üzerine yapacağımız çalışma sonuçlarını siyasiler ve ilgili kurumlarla istişare etmek.

Şehrimizin yer altı, yer üstü kaynaklarının ve doğal güzelliklerinin şehir ekonomisine daha etkin katkı sağlayabileceği, proje çalışmaları yapmak.

Kahramanmaraş’ımızı; ticari, siyasi, sosyal ve kültürel her alanda daha ileri noktalara taşıyabilecek her türlü etkin çalışmalar yapmak, bu anlamda yapılacak her türlü çalışmaya da güçlü destek vermek.

Yüreği; Genelde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti, yerelde Kahramanmaraş için atan her vatandaşımız hem kardeşimiz hem de platformumuzun doğal üyesidir.”

İlerleyen günlerde Kahramanmaraş’ın sorunları ile alakalı hazırladıkları çözüm önerilerini bir bir açıklayıp, yetkililere sunacaklarını belirten Adem Gürz; “Şehrimizin yeniden inşasında alanında uzman kişilerden oluşan ekiplerimizin projeleri ile üstü düzeyde katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Editör: Haber Merkezi