google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

MHP Milletvekili Aycan Mevsimlik İşçilerin Sesi Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, geçici ve mevsimlik işçi statüsünde çalışan vatandaşların kısa süreli olarak çalıştıklarından dolayı süre bittiğinden işsiz, gelirsiz ve sigortasız kaldıklarını vurgulayarak, bu duruma çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

MHP Milletvekili Aycan Mevsimlik İşçilerin Sesi Oldu

Gündeme ilişkin sorunları değerlendirerek, meclis gündemine taşıyan Aycan, girişimlerine devam ediyor.

Bu kez ise geçici ve mevsimlik işçi statüsünde çalışan vatandaşların sesi olan Aycan; "Genel Kurul'da yaptığı konuşmada birçok kamu kurum ve kuruluşlarında çok sayıda geçici ve mevsimlik işçinin çalıştığını belirterek, şunları söyledi: “Bu kişiler genellikle altı ay süreyle çalışmaktadır. Bazı yıllar bu süre bir, iki ay arttırılmaktadır. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ise okul güvenlik personelli olarak çalışanlar da sadece okul açık olduğu dönemlerde çalışmaktadır.

Her sene de yeniden kura işlemine tabi olmaktadırlar. Bu kişiler sıkıntıdadır. Kısa süreli olarak çalıştıklarından süre bittiğinden işsiz, gelirsiz ve sigortasız kalmaktadırlar. Bu kişilerin bakmakla yükümlü olduğu aileleri ve çocukları vardır. Bu duruma çözüm bulmak gerekir. Bu durumdaki kişiler, işlerini tam ve daimi süreli hâle getirilmesini istemektedirler, mümkünse kadroya geçmek istiyorlar. Ayrıca kurumlarına kadrolu işçi alımı olduğunda kendilerine öncelik verilmesini istemektedirler. Deneyimli mevsimsel işçilerin kadroya geçirilmesi, kendileri açısından ve kurumları açısından uygun olacaktır.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER