Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Sınavı 9 Büyükşehirde Yapılsın

Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar, 17.10.2020 tarihinde yapılacak olan Bitki Koruma Ürünleri (BKÜ) Bayi ve Toptancılık Sınavı’nın pandemi sürecinde sadece üç ilde yapılmasının yanlış bir uygulama olduğunu söyledi.

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Sınavı 9 Büyükşehirde Yapılsın

ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar, Korona Virüs salgın süreci devam ederken, 17.10.2020 tarihinde yapılacak olan, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı’nın sadece Ankara, İzmir ve İstanbul’da yapılmasının sağlıklı bir uygulama olmadığına dikkat çekti. Sınava girecek adayların ulaşım ve konaklama ihtiyaçlarının kolaylığı açısından Adana, Diyarbakır, Samsun, Erzurum, Konya ve Antalya'da da yapılmasının gerektiğine vurgu yaptı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yetkililere seslenen Dumlupınar: “Mahkeme süreci devam ederken alelacele sınav takvimi açıklayan bakanlık yetkilileri sınava girecek meslektaşlarımızın daha kolay erişimi ve konaklama ihtiyaçlarının hasıl olmaması için 17 Ekim'de yapılması planlanan BKÜ Bayilik Sınavının Ankara, İstanbul ve İzmir'in yanı sıra Adana, Diyarbakır, Samsun, Erzurum, Konya ve Antalya'da da yapılmalıdır. Salgın şartlarında Meslektaşlarımızın sınava günü birlik gidip gelebilmesi sağlanmalıdır.” İfadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER