Dulkadiroğlu’nun Konteyner Çarşıları Hazır

Depremde zarar gören ve yıkılan iş yerleri için yapılan çalışmalar sonucunda Dulkadiroğlu ilçesinde 4 farklı noktada konteyner çarşılar oluşturuldu.

Dulkadiroğlu’nun Konteyner Çarşıları Hazır

Atatürk Meydanı, Egemenlik, Beyazıtlı ve Ballıca mahallelerinde belirlenen yerlere konteynerlerin montajı tamamlandı.

İş yerleri zarar gören ve yıkılan esnafın ticaretini sürdürmesi ve vatandaşa hizmet etmesi adına yapılan çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, hayatı normalleştirme adına birçok çalışma yapıldığının altını çizdi.

Bu kapsamda konteyner çarşıların oluşturulduğunu ifade eden Başkan Okay, değerlendirmesinde şunları söyledi: “Bu büyük felaketin yaralarını sarma adına birçok çalışma yapıyoruz. Bu çalışmalardan bir tanesi de çok büyük mağduriyet yaşayan esnafımız oldu. İş yerleri zarar görmeyen esnaflarımızın büyük bir bölümü çalışmaya başladı. İş yerleri zarar gören esnafımız için de konteyner çarşılar oluşturuldu. İlçemiz sınırları içerisinde şuanda dört farklı bölgede bu çarşılar oluşturuldu. Talepler doğrultusunda yeni alanlarda oluşturulacak. Burada amaç esnafımızın ticari hayatını sürdürmesi ve hayatın normalleşmesidir. Bu noktada çalışmaların sürdüğünün altını çizmek istiyorum. İnşallah bu büyük felaketin yaralarını hep birlikte saracağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1542

banner1541

banner1543